UYARI

UYARI
Türk Ceza Kanununun 226. maddesi uyarınca 18 yaşından küçüklerin bu siteyi gezmeleri Yasaktır. 18 yaşından küçük iseniz derhal siteyi terkedin 18 yaşından küçük olan kişilerin bu siteye girmesini önlemek için, internet ortamında veya bilgisayar satış mağazalarında satışı gerçekleşen “AİLE KORUMA PROGRAMI” satın alabilir ve bilgisayarınıza bu programı kurarak, sitemize girişi engelleyebilirsiniz.

Farklı Partnerler Seçmeyin !

cinsel hayatında çok çeşitliliği olan kişilerin hastalık kapması özellikle genitel organların emilmesi sayesinde ciddi sorunlara neden olur. Örneğin her hafta başka bir partnerler yatan birey için hastalık kaçınılmazdır ! Bunun için lütfen güvendiğiniz partnerler ile cinsel ilişki yaşarken organ emilimini gerçekleştirin yada kondom kullanarak sadece boşalma yoluna giderek fazla detaya girmeyin.

28 Nisan 2011 Perşembe

Cinsel İlişkiye Hazırlanma | Sağlık Bilginiz...

Cinsel İlişkiye Hazırlanma | Sağlık Bilginiz...: "Cinsel İlişkiye Hazırlanma

seksvekadin Kadınlar cinsellikte nelerden hoşlanır
Atmosfer çok önemlidir
İnsan yapısı, öteki yaratıkların tersine heyecanlara karşı davranışta bulunabilme yeteneğine sahip bir ruh ile donatılmıştır. Bazı durumlar dışında, cinsel ilişki için uyarılmaya bir hazırlık aşaması gereklidir.
Bu durum doğrudan doğruya bedensel uyarılmayı içine almaz. Cinsel isteklerin uyarılması daha çok görme, koklama ve işitmeyle olur. Değişik türde uyarılmaların oluşturduğu cinsel atmosfer, cinsel istekleri doğal yoldan sağlar; vücut ve ruhu, her ikisini birleştirir.
Duyguları okşayan müzik, renkler, sanat, resimler, davranış ve kokuların önemi gayet iyi bilinir. Fakat bunların en önemlisi karşılıklı konuşmadır. Dr. Van De Velde cinsel ilişkiye hazırlık yollarının en etkilisinin konuşma olduğunu kesinlikle ileri sürmektedir. En önemlisi ise sevgidir ve bunun etkisi kendi kendisine telkin ve karşılıklı telkine bağlıdır.
Gündelik evlilik yaşamında konuşmanın önemini unuturuz. Koca içini çekip, şöyle söyleyebilir: “Ben sana sevgi üzerine ne biliyorsam, hepsini söyledim.” Evli bir kadın utangaç bir bakışla şöyle diyebilir: “Erkeğin görevi bu konuda kadınla konuşmaktır.” Her ikisi de haksızdır. Erkeğin okşamalarından mutluluk duyan kadın, tatlı aşk fısıltılarıyla karşılık verir. Kadın ara sıra bazı sözler duymak ister. Fakat, bu, her şey olup bittikten sonra, insanın nefesini kesici bir yığın sıfat işitmek istediği anlamına gelmez.
Kadın, “seni seviyorum”, gibi içten kelimelerin söylendiği bir konuşmadan mutlu olur. Her ne kadar erkek sevgi sözleri söylemeye pek fazla yanaşmasa da, kendisine sevgi dolu sözler söylendiğinde, bundan hiç de hoşlanmaz değildir. Hatta bu gibi sözler, onda cinsel istek bile uyandırabilir.
Erkek ve eşi, evlilik öncesi yılları ve evliliklerinin ilk zamanlarını anımsamalıdır. O zamanlar nasıl aşk fısıltılarının özlemini duymuşlardır! Sevgi dolu sözlerin onları sadece manevi sevgiye uyarmakla kalmadığını, aynı zamanda düzenli, sürekli kendisini yenileyen bir sevgiyi sağladığını hiç bir zaman unutmamalıdırlar.
Aşk oyununa götüren, gitgide koyulaşan atmosfer içinde, bölgesel uyarılma daha başlamadan, cinsel organların içindeki irade dışı salgılama çalışması başlar. Bu da cinsel ilişkilerin bir sonraki aşamasına, okşamalara götürür.
Okşamalar
Cinsel ilişki öncesinde okşamalar sadece kadın için gerekli değildir; erkeğin de buna gereksinimi vardır. Heyecan öpüşmeyle başlar, kucaklamalarla, vücudun çeşitli kısımlarının, özellikle cinsel organların ilişkisiyle artar. Çoğunlukla okşamalara erkek başlar. Bu, evliliğin ilk zamanlarında yeterli olabilir; fakat kendisi okşamalara başlamayı reddeden kadın, kısa zamanda kocasının sevgisini yitirecektir. Öte yandan okşamalar salgılamayı artırır, kanın cinsel organlara dolmasını sağlar ve cinsel ilişki için hazırlıkları tamamlar.
Erkek, kadın kadar çok sıvı salgılamaz. Bu az oluş büyük bir sorun değildir. Fakat kaygan sıvıyı kadının çok az salgılaması, cinsel ilişkiyi zorlaştırır ve cinsel ilişkiden sonraki aktiflik üzerine olumsuz etki yapar.
Aşk fısıltıları kolayca okşamalara götürür; eşlerden biri ötekini yönetmeden, her ikisi birden aynı anda da buna başlayabilirler. Cinsel birleşim sırasında erkek ve kadın normal olarak bir sessizlikler ve karanlıklar dünyasına gömülürler ve böylece büyük bir zevk tadarlar. Fakat bu, odanın karanlık olması anlamına gelmez. Aşk fısıltıları ve arada dile getirilen mutluluk itirafları, çifte karşı konmaz, bedensel bir heyecan, libido sağlar ve onları sadece kendilerine ait olan bir dünyaya götürür.
Burada erkeğin ve kadının dikkat etmeleri için bazı uyarılarda bulunmak gerekir. Cinsel organlar başlangıçta daima yumuşak hareketlerle uyarılmalıdır. Daha sonra, salgılama başlayınca, uyarma gitgide artırılabilir. Başlangıçtaki birdenbire, şiddetli uyarma, acı hissi ve iltihaplanmaya neden olabilir.
Özellikle penisin baş kısmına sabırsızca yapılacak kuvvetli uyarmalardan kaçınılmalıdır. Bazıları kadının kaygan salgısı az olduğunda tükrüğe başvurur. Fakat buna tam anlamıyla güvenilmemelidir. Bunun yerine salgının doğal yoldan çıkışını başka şekilde sağlamaya çalışılmalıdır.
Tutkulu okşamalar, kuvvetli uyarılmanın tek yoludur. Dört gözle beklenen anda hareketlerin yavaşladığını ve yumuşadığını akıldan çıkarmamamız gerekir. Ritmik uyarmalar zevk duygusunu artırmak için çok etkili olabilir.
Evlilikte okşamalar, evlilik öncesindekilerden pek az farklıdır. Her türlü okşama, hatta cinsel organların ağız yolu ile uyarılması bile doğal ve normal olarak kabul edilmelidir. Eşlerden her biri, aralarına soğukluk girmemesi için, hangi çeşit okşamaya başvururlarsa vursunlar, vücutlarını temiz tutmalıdırlar. Her gece yatağa girmeden cinsel organlarını yıkamaya alışmalı, ilişkide bulunmasalar bile bunu savsaklamamalıdırlar.
Akşamları banyo yaptıktan sonra tuvalete giderlerse de kesinlikle yıkanmalıdırlar. Çünkü, cinsel organlar vücut dışkılarını dışarı atmaya da yarar. Bu gerçek, cinsel yaşamda asla unutulmamalıdır.


kaynak:
http://saglikbilginiz.com

****************************************************************************

 CİNSEL İLİŞKİNİN EVRELERİ


Cinsel ilişki evreleri nelerdir? Orgazm nasıl olunur?
Cinsellik ve düzenli seksüel doyum her kadının ve erkeğin hayatında yer alan vazgeçilmezlerden...

Sağlıklı ve mutlu bir ilişki için cinsel uyum ve cinsel sağlık son derece önemlidir.


Maalesef cinsel eğitimin yeterince verilmediği bizim gibi ülkelerde cinsel sorunları da sık olarak izlemlemekteyiz.
Bu bölümde cinsel ilişkinin evreleri ve orgazm konusu ele alınmaktadır.

Cinsel ilişki uyarılma ile başlayıp orgazm olma ile zirveye tırmanan bir cinsel gerilim anının dinlenmeyle son bulmasıdır.

CİNSELLİK TANIMI
Vajinismus egzersizlerine girmeden önce uygun “cinsellik tanımı” , diğer tabiri ile “cinsellik nedir” sorusunun yanıtını arayalım.

Cinsellik nedir?
Cinsellik, rahatlamış ve gevşemiş bir halde,  bedensel ve ruhsal açılardan kişinin haz ve tatmin duygularını yaşama ve karşı partnere yaşatma sürecidir.

Vajinismus tedavisindeki amaçlar cinselliğin kişinin partneri ile rahat, sorunsuz ve mutlu bir şekilde yaşanmasını ve paylaşımı sağlamaktır.
Vajinismus egzersizlerindeki diğer amaçlar; kişilere cinsel ilişki sırasında vajinal kaslara hakim olmayı öğretmek, kişinin kendi vücudunu ve haz bölgelerini tanımasını sağlamak, kişinin kendi kendine yaptığı basit uygulamalar ile kendi genital organlarını tanımasını sağlamak olup, böylelikle kişi kendi kendisini keşfetmektedir.
KADINLARDA CİNSEL İLİŞKİNİN EVRELERİ 
Kadınlarda cinsel (seksüel) ilişkinin dört ayrı evresi (fazı) vardır.

1.  Uyarılma fazı
Cinsel uyarılmanın ilk belirtisi memelere ve genital organlara giden kan miktarında artma ve göllenmedir.

Bu göllenme vajinal dokuların arasına sıvı sızmasına ve bu sayede vajinal salgılarda (sekresyon’larda) artış ve ıslanmaya neden olur.

Benzer şekilde meme uçları biriken kana bağlı olarak belirginleşir. Rahim yukarıya doğru çekilir, büyük dudaklar şişer ve açılır, klitoris kabarır.

Uyarılma fazında;
• 10-30 saniye içinde vajinada ıslaklık başlar
• Vajinanın alt kısmı genişler
• Rahim ağzı ve rahim yukarı doğru çekilir
• Labialar (dudaklar) düzleşir ve araları açılır
• Küçük dudaklar büyür
• Klitoris büyür
• Meme uçları kasların kasılması sonucu dikleşir
• Memelerin boyutları büyür.

2.  Plato fazı
Bu faz esnasında vajinanın dış 1/3 kısmındaki kan göllenmesi nedeni ile vajinanın şekli değişir.

Rahim iyice yukarıya doğru çekilir. Klitoris daha da belirginleşir ve büyük dudakların rengi koyulaşır.

Plato fazında;
• Cinsel arzularda artış iyice belirginleşir
• %50-70 kadında ateş basması olur
• Kalp hızı artar
• Kan birikimine bağlı olarak vajinanın dış kısmı iyice şişer
• Vajen üst kısmı balonlaşır ve vajinada hafif bir ağrı olur
• Eğer uzun sürerse vajinal ıslaklık azalabilir
• Klitoris iyice şişer
• Küçük dudaklar normalin 2-3 katı büyür
• Dudakların açılması ile vajina girişi daha belirgin hale gelir
• Küçük dudakların rengi koyulaşır
• Memelerin uç kısmında "areola" adı verilen koyu renkli alan belirginleşir.
• Emzirmemiş kadınlarda meme boyu %25 artar. Emzirenlerde bu artış olmayabilir
• Bacaklarda ve kalçalarda kasılmalar olur
• Kadının vücudu tam bir cinsel birleşmeye hazırdır.

3.  Orgazm fazı
Orgazm olma, orgasm, cinsel ilişki, seksüel uyarımKadın orgazmı cinsel ilişkinin en kısa süren fazıdır.

Rahim, vajina ve anüsde (makad deliğinde) eş zamanlı, istem dışı, ritmik ve düzenli kasılmalar olur.
Bu kasılmalar 0.8-1 saniye aralıklarla gerçekleşir.
Kadında bir orgazm esnasında bu türden 3-15 kasılma olur.


Orgazm anında;
• İstemsiz vajinal ve rahim kasılmaları olur
• Sıcak basması tüm vücuda yayılır
• Orgazm esnasında kişinin beyin dalgalarında değişimler görülür
• Üretra’dan (mesanenin dışa açıldığı yer) sıvı salgısı olur. Bazı yazarlar bunu "kadının boşalması" olarak tanımlar
• Kadının yüz kasları da kasılır ve bu da sanki "acı duyarmış gibi" bir görünüm yaratır
• Vücutta bulunan hemen hemen bütün kaslar aynı anda kasılır ve orgazmın tam zirve noktasında kadın vücudu adeta kaskatı kesilir.
Eğer seksüel uyarı devam ederse kadınlar ard arda birden fazla sayıda orgazm yaşayabilir. Kadınlar "multiorgazmik"tir, yani erkeğin tek bir boşalması sırasında çok sayıda (15-20 kez bile) orgazm yaşayabilirler. Oysa erkeğin yeniden orgazm olabilmesi için yaklaşık 20-30 dakikalık bir dinlenme süresine ihtiyacı vardır. 
Bazı kadınlar maalesef hayatları boyunca tam anlamı ile orgazm'ı yaşayamayabilirler (Anorgazmi, orgazm olamama).  Aslında orgazm olabilmek için "coitus (koitus)" yani cinsel birleşmenin olması da şart değildir. Bir kadın yalnızca düşünerek kendi başına bile orgazm olabilir.

Orgazm olma ile ilgili detaylar  >>>
Hatta vajinismus  veya ağrılı cinsel ilişki (disparoni) gibi rahatsızlıklara sahip kadınlarda koitus olmasa bile yalnızca dokunma, öpüşme ve uyarılmayı içeren ön sevişme sırasında orgazm'ı yaşanabilir.
4. Çözülme fazı
Önceki fazlarda gerçekleşen değişimlerin normale dönme sürecidir.

Bu fazda;
• Vajina, normal dinlenme halindeki durumuna döner
• Memeler, büyük ve küçük dudaklar ile rahim normal renk, boyut ve pozisyonuna döner
• Klitoris ve meme uçları hassaslaşır ve ağrıya duyarlı bir hal alır
• Ateş basması kaybolur
• Hızlı soluk alıp verme ve terleme görülür
• Kalp hala daha hızlı çalışır

İlk cinsel ilişki önemlidir!
Özellikle ilk cinsel ilişki kişilerin psikolojik sağlıkları ve ileride devam edecek cinsel yaşamları açısından son derece önemlidir.
Bu nedenle ilk cinsel birleşmenin yaşanmasından önce kişilerin bir jinekolog veya cinsel terapiste başvurarak cinsel danışmanlık almalarını önermekteyiz.
Evlilikte yaşanan ilk cinsel ilişki deneyimine halk arasında "ilk gece" adı verilir.


Kaynak:
http://www.jinekolognet.com


****************************************************************************

****************************************************************************

****************************************************************************

****************************************************************************

Hiç yorum yok: