UYARI

UYARI
Türk Ceza Kanununun 226. maddesi uyarınca 18 yaşından küçüklerin bu siteyi gezmeleri Yasaktır. 18 yaşından küçük iseniz derhal siteyi terkedin 18 yaşından küçük olan kişilerin bu siteye girmesini önlemek için, internet ortamında veya bilgisayar satış mağazalarında satışı gerçekleşen “AİLE KORUMA PROGRAMI” satın alabilir ve bilgisayarınıza bu programı kurarak, sitemize girişi engelleyebilirsiniz.

Farklı Partnerler Seçmeyin !

cinsel hayatında çok çeşitliliği olan kişilerin hastalık kapması özellikle genitel organların emilmesi sayesinde ciddi sorunlara neden olur. Örneğin her hafta başka bir partnerler yatan birey için hastalık kaçınılmazdır ! Bunun için lütfen güvendiğiniz partnerler ile cinsel ilişki yaşarken organ emilimini gerçekleştirin yada kondom kullanarak sadece boşalma yoluna giderek fazla detaya girmeyin.

KADINLARDA BOŞALMA NEDİR?


Kadınlarda Boşalma

Bayanlarda boşalma konusuna geçmeden önce boşalma nedir bunu açıklayalım önce. Boşalma; zevkin doruk noktasında sıvı bırakılması, sıvı fışkırması olarak bilinmektedir. Kadınlarda boşalma konusu çok tartışmalı bir konudur. Bir kısın uzmanlar çok nadirde olsa bazı bayanların boşaldığını savunurken bazıları ise bunun mümkün olmayacağını ileri sürmektedir. Bayanlarda vajinanın ıslanması ve kayganlaştırıcı sıvının boşalma olarak düşünülmesine yol açmaktadır. 
Kadınlarda boşalma idrardan mı kaynaklı ?
Bazı bayanlarda cinsel ilişki esnasında heyecan ve zevkle beraber idrar tutma sorunu yaşamakta ve birliktelik anında idrar bırakmaktadır. İdrar kaçırma boşalma olarak algılanması yanlış bir kanıdır. 
Kadınların boşalması konusunda geniş çaplı araştırmalara ihtiyaç duyulmaktadır. Şu anki araştırmalar bunu tam olarak açıklamakta yetersiz kalmaktadır. 
Kadının yaşadığı birliktelikle ortaya çıkan sıvı karşısında utanmaması gerekir. Bunu partneriyle rahatlıkla paylaşabilir. Genel olarak erkekler eşlerinin zevk alması hoşuna gitmektedir. 
Kaynak:
http://psikolojidanismanim.com
*************************************************************

Kadınlarda boşalma ve orgazm hakkında herşey...

Kadınlarda boşalma ve orgazm hakkında herşey...

Psikoterapist Dr. Cem Keçe, kadınlarda boşalma ve orgazm hakkında bilinmeyenleri anlattı.
Cinsel hayat öncelikle erkekler için çok önemli gibi algılansa da toplumda aslında biz kadınlar için de çok önemli. Özellikle beden ve ruh sağlığı açısından düzenli bir cinsel hayat kadınlar için çok faydalı. Fakat ülkemizde birçok hastalıkta olduğu gibi boşalma probleminde de konuşup çözüm aramıyoruz onun yerine taklitler yaparak eşlerimizi mutlu kendimizi içinden çıkılmaz bir mutsuzluğa itiyoruz. Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) Psikoterapist Dr. Cem Keçe'nin konu hakkındaki görüşleri...
Cinsellik nedir?
Cinselliği, rahatlamış ve gevşemiş bir halde, sevişmenin ve dokunmanın verdiği hazza odaklanarak, haz alıp haz verme, ruhu ve bedeni paylaşma, ne olursa olsun bir şekilde boşalma bilim ve sanatı olarak tarif ediyorum.

Kadınlarda en sık görülen cinsel problemler nelerdir?
Kadınlar da tıpkı erkekler gibi istek ve cinsel beraberliklerinde sorunlar yaşayabiliyorlar. CİSED olarak yakın zamanda yaptığımız anket çalışmasında cinsel hayatı aktif olan her 10 kadından 8’inin hayatının bir dönenimde cinsel işlev sorunlar yaşadığını tespit ettik. Bunların arasında boşalma ve orgazm sorunları, cinsel istek bozukluğu (cinsel soğukluk) ve cinsel uyarılma bozuklukları (kabaramama ve kuruluk) en sık görülen cinsel işlev bozukluklarıdır. Bunların yanında ağrılı cinsel ilişki ve vajinismus gibi cinsel ağrı bozuklukları da kadınlarda görülen diğer cinsel sorunlar olarak karşımıza çıkıyor.

Türkiye’de kadınlarda boşalma problemi
Öncelikle, belirtmek isterim ki, bütün sağlıklı kadınlar boşalma yeteneğine sahiptir. Yani kadınların içinde böyle bir yetenek vardır, ama bazı sebeplerden dolayı bu durum sekteye uğrayabiliyor. Genel olarak bakıldığında bazı kadınların boşalma ile ilgili sıkıntılar yaşadığı görülüyor. Bu durumla ilgili yapılan bilimsel araştırma ve anket çalışmaları farklı farklı rakamlar ortaya koyuyor ama bunlar öznel konular olduğundan anket çalışmaları da pek sağlıklı sonuçlar veremeyebiliyor. Yapılan araştırmalar, kadınların %29’unun hiç boşalma yaşayamadığını gösteriyor. Bir başka anket çalışmasıysa kadınların %70’inin cinsel birleşme sırasında boşalma yaşayamadığını, kadınların sadece %20’sinin vajinal boşalmayı tecrübe ettiğini gösteriyor.

Boşalma sorunları kadınlarda neden olur?
Boşalma sorunlarının nedenleri organik veya fizyolojik, psikolojik veya ilişkisel olabiliyor. Partner ilişkisindeki çatışmalar, cinsel bilgi eksiklikleri, suçluluk ve günahkârlık duyguları, erkeğin cinsel açıdan tecrübesizliği, daha önceden olan cinsellikle ilgili olumsuz yaşantılar boşalma sorunlarında en sık karşımıza çıkan nedenlerin başında geliyor. Taciz, tecavüz gibi cinsel travmalar, problemli bir çocukluk geçirilmiş olması, düzenli ve sağlıklı bir aile yaşantısının olmaması, ergenliğe geçiş döneminde problemli ve travmatik cinsel deneyimlerin yaşanması ile seksüel kimlik çatışmaları başlıca psikolojik etkenler arasında sayılabiliyor. Ancak boşalma sorunlarının %5'den daha azında şeker ve kalp hastalıkları, damar hastalıkları, nörolojik hastalıklar, alkolizm, nörolojik bozukluklar, nörolojik ve antidepresan ilaç kullanımı gibi altta yatan organik bir sebep bulunabiliyor.

Her cinsel birleşmede kadınların boşalması şart mı? Boşalmadan ilişkiden zevk alınabilir mi?
Orgazm olmakla boşalmak aynı şey değildir. Bu nedenle genelde orgazm diye bahsedilen durumlar boşalma olarak algılanmalıdır. Boşalma bedensel bir rahatlamayken orgazm ise bu bedensel rahatlamaya ruhun eşlik ettiği çok yüksek haz veren bir durumdur. Orgazm boşalmayı da içine alan daha geniş bir kavramdır. Orgazmı çeşitli uyaranlar sonucu beynin uyarılması ve bu uyarılmanın etkisiyle, bireyde hem bedensel hem de ruhsal olarak algılanan bir hissin meydana gelmesi olarak tanımlayabiliriz.

Boşalmayı bilmeyen kadın var mı?
Her kadın boşalma yeteneğine sahiptir fakat türlü nedenlerden dolayı (yetişme ortamı, cinsel bilgisizlik, cinselliğe olan bakış açısı, cinsel mitler, cinsel travmalar vb.) bazı kadınlar boşalmayı gerçekleştiremeyebiliyorlar. Erkekler çok kısa sürelerde boşalmayı öğrenebiliyorken kadınlar için boşalmayı öğrenme süresi çok daha uzun olabiliyor. Bu süre bir yandan kadının cinsel ilişkiye ruhsal ve fiziksel olarak ne kadar hazır olduğuyla, öte yandan ilişkide klitoris ve g noktası gibi duyarlı bölgelerin ne kadar uyarıldığıyla ilgili olabiliyor. Yani boşalmak için çoğu kez kadınların direkt klitoris uyarısı almaları gerekiyor. Ayrıca kadınlar cinsel fanteziler kurabiliyor veya yardımcı erotik materyaller kullanabiliyorlar. Yukarıdaki önlemlerle 6 ay içinde boşalmayı öğrenemeyen bir kadının partneriyle birlikte bir cinsel terapiste başvurmaktan çekinmemesi gerekiyor.

Kadınlar boşalmayı nasıl öğrenir?
Boşalmayı öğrenmek için de kadınların önce mastürbasyon yapmaları gerekiyor. Mastürbasyon yaptıkça kadın klitorisini hassaslaştırmayı öğreniyor ve onu sürterek boşalmayı keşfediyor. Mastürbasyon ile öğrendiği becerileri partneriyle olan sevişmelerine ve birlikteliklerine aktarmayı becerebilirse kadın zamanla cinsel ilişkilerinde boşalmayı başarabiliyor. Eğer kadın klitoristen zevk almayı başaramamışsa, boşalmanın sorumluluğunu almamışsa cinsel ilişkide boşalmayı öğrenemiyor. Demek ki çoğu zaman erkeğin erken boşalması, kadının cinsel ilişkide boşalmasının önünde bir engel olmuyor. Kadınlar klitorislerini kullanmayı öğrendiklerinde hem cinsel ilişkilerinde hem de karşılıklı mastürbasyonla boşalmayı başarabiliyorlar.

Boşalma ve orgazm taklidi nedir?
Boşalamayan kadınların çoğu partnerlerine zor anlar yaşatmamak adına, kendilerini boşalma veya orgazm taklidi yapmaya mecbur hissediyorlar. Boşalma veya orgazm taklidi yapmalarının altında kendilerini ve partnerlerini yetersiz kılmama düşüncesi yatabiliyor. Kadınların zihnine işlenmiş cinsel kurallar nedeniyle yapmakla yükümlü olduklarını düşündükleri boşalma veya orgazm taklidi aslında problemin daha da karmaşık bir hal almasına neden olabiliyor. Boşalamayan kadının bunu partnerine göstermesi, kadın için partnerinin yapacağı etkili bazı değişiklikler neticesinde kökten çözülecekken, kadının yaptığı boşalma veya orgazm taklidi nedeniyle bu konu ve çözüm yoları asla gündeme gelemiyor. Dolayısıyla, erkek partner her şeyin normal gittiği düşüncesiyle herhangi bir değişiklik yapma gereği duymuyor.

Kadınlar ve boşalma taklidi…
Kadınların yaşadıkları boşalma çoğunlukla klitoris uyarısıyla oluşuyor. İstatistiklere göre, direk klitoral uyarı olmadan boşalabilen kadınların oranının ancak %30 olduğu biliniyor. Bu nedenle, aslında kadınlardaki boşalma ve orgazm sorunları “cinsel ilişki boyunca hiç boşalamama” ve “hiç boşalamama” olarak ayırmak daha doğru oluyor.

Boşalma sorunlarının tedavisi mümkün mü?
Boşalma sorunları kader değildir %100 tedavisi vardır ve cinsel terapidir. Tedavinin ilk aşaması cinsel terapistin kişiyle veya çiftle ilk görüşme yapmasıdır. İlk görüşmenin sonunda cinsel terapist kişiye veya çifte cinsel eğitim videoları ve kitapları verir yani bibliyoterapi yapıyor. Daha sonra cinsel terapist kişiyi veya çifti değerlendirme görüşmelerine alıyor. Bu süreçte cinsel hikâye alınıyor, çeşitli testler ve ölçekler kullanmanın yanında gerektiğinde jinekolojik muayene de önerebiliyor. Böylece yaşanan sorunun nedeni keşfediliyor ve olası çözüm yolları kişiye veya çifte sunuluyor. Çift kendilerine özel olarak hazırlanan tedavi planını kabul ettiğinde cinsel terapi süreçleri başlatılıyor.

Erkek seks istiyor ama kadın istemiyor. Böle bir durumda seks yapılırsa kadın boşalabilir mi? Boşalmaması normal mi?
Uzun süren evliliklerde erkeğin seks yapmayı istediği ama kadının istemediği durumlara sık rastlanıyor. Bu durumları bir çatışmaya ve uzaklaşmaya çevirmeden başarıyla geçiştirmek ve yeni bir teknik denemek mümkün görünüyor. Kadınlar bazen seks istemeyebilir, tam havalarında olmayabilirler ve boşalma taklidi yapmak yerine yalnızca şipşak seks yapabilirler. Şipşak seks belki yalnızca erkeğe keyif verir gibi görünse bile kadın açısından da bazı avantajları oluyor. Böylece erkekler kendilerini yarı yolda bırakılmış gibi hissetmiyorlar, kadınlar da tahrik olmak konusunda endişelenmiyorlar ve açıklama yapmak zorunda kalmıyorlar.

Kadınlar erkeklerden daha geç boşalıyor neden?
Erkekler erotizmi ve sonuç olarak boşalmayı önemserler, kadınlar ise romantizmi ve sevişme sürecine değer verirler ve bu nedenle de boşalma süreleri farklıdır. Ayrıca kadının ruhsal ve bedensel olarak uyarılması ve sekse hazır olması uzun zaman alıyor, bu boşalmalarının uzamasının bir başka nedeni olarak karşımıza çıkıyor. Aşk ve tutkuyu içinde barındıran erotizm varken, erkekler sadece romantizme zaman ayırmak istemiyorlar. Kadın ve erkeğin ilişkiye bakış açıları farklı fakat ortak bir nokta her zaman bulunabiliyor. Araya anlayışsızlık ve bencillik kavramı girdiğinde ise çatışma yaşanması kaçınılmaz oluyor. Bu nedenle, dokunmanın ve hissetmenin yoğun olduğu sevişmenin bir kural, seksin ise zaman zaman yerine getirilen güzel bir istek olarak görülmesi gerekiyor. Yani sevişmenin her zaman, seksin ise zaman zaman yaşanması önem taşıyor.

Kadınların çoğu boşalma, orgazm ve cinsel doyum kavramlarını aynı algılıyor…
Boşalma, orgazm ve cinsel doyum aynı şey değil… Boşalma bedensel bir rahatlamayken orgazm ise bu bedensel rahatlamaya ruhun eşlik ettiği çok yüksek haz veren bir durumdur. Orgazm boşalmayı da içine alan daha geniş bir kavramdır. Orgazm çeşitli uyaranlar sonucu beynin uyarılması ve bu uyarılmanın etkisiyle, bireyde hem bedensel hem de ruhsal olarak algılanan bir hissin meydana gelmesi olarak tanımlanıyor. Boşalma daha çok fiziksel rahatlama olarak tarif ediliyor. Her cinsel ilişkide bu duyguyu, her erkeğin ve her kadının yaşamasını doğal bir durum olarak görmek gerekiyor. Bu duyguyu, bir insanın çok susadığı zaman kana kana içtiği sudan aldığı tat gibi ya da çok sıkışan bir kişinin, ihtiyacını giderdiği zaman yaşadığı duygudaki rahatlama gibi tarif etmek mümkün... Boşalma esnasında beden bir an geriliyor ve arkasından rahatlama hissediliyor. Cinsel ilişkilerin sonlarına doğru yaşanan ve 10–15 saniye süren kasılmalarla kendini gösteren fiziksel ve bedensel rahatlamaya “cinsel boşalma” deniyor.

Boşalma çeşitleri…
Boşalmanın bilimsel kaynaklara ve yapılan çalışmalara bakıldığında iki başlıkta ele alındığı görülüyor. Bunlardan birisi klitoral boşalma (direk klitoral boşalma) diğeri ise vajinal boşalma (dolaylı klitoral boşalma) şeklinde karşımıza çıkıyor. Klitoral boşalma direk klitorise yapılan baskı ile gerçekleşen boşalmadır ve daha kısa sürede gerçekleşir. Vajinal boşalma ya erkeğin penisinin vajinaya girip çıkarken klitorise yaptığı baskı gibi ya da klitorisi yerinde tutan bağların, penisin vajinanın içerisindeki hareketi sırasında, klitorise yaptığı uyarılar sonucunda meydana gelir. Klitoral boşalma ile vajinal boşalma fizyolojik olarak aynıdır. Fakat duygusal anlamda hissedilen, yaşanılan zevk anlamında fark vardır. Çünkü vajinal boşalmada bir öteki ile birlikte olmak, onunla tamamlanıp bütünleşmek kadına çok daha yoğun duygular yaşatıyor.

6 u kuralı nedir?
Boşalma ve orgazm oluşumu için en önemli faktörler olan “uygun partner, uygun mekân, uygun zaman, uygun yoğunlukta uyarılarda bulunma, uygun sürede uyarma ve uygun taleplerde bulunma şeklinde 6 u kuralına uyulması gerekiyor.

Kadının düzenli boşalması ya da eşi ile aynı anda boşalması hamile kalmayı kolaylaştırır mı?
Boşalma uzun süreli cinsel uyarı sonucunda ulaşılan ve kişiye zevk veren fizyolojik ve psikolojik durumdur. Kadının ve erkeğin cinsel yanıtlarının fizyolojik farklılığı nedeniyle çiftler boşalacakları anı tam olarak belirleyemez. Birbirlerinin yanıtlarını tam olarak ve anında bilememeleri gibi birçok nedenle de çiftler aynı anda boşalamaz. Fakat boşalmak gebe kalmayı kolaylaştırsa bile, aynı anda boşalamamanın ya da aynı anda boşalmanın gebe kalmakla ilgili herhangi bir bağlantısının olmadığının da bilinmesi gerekiyor. Birlikte boşalmak, iyi bir cinsel ilişki için zorunlu ya da daha çok zevk almak için gerekli de değildir. Aynı anda boşalmanın mutlaka gerekli olduğu düşüncesi, kadın ve erkeğin yaşayacağı cinsel yaşamda beklenti düzeyini artırmakta ve o an yaşayacakları hazları kaçırmalarına neden olmaktadır.
kaynaak:
http://kadin.haber3.com

*************************************************************

Cinsel Terapi: G-Noktası ve Kadında Boşalma


Kadının vajinasında bir haz merkezi ararken Alman Jinekolog Ernst Gräfenberg 1950 yılında vajinanın ön iç duvarında oldukça yoğun orgazmlardan sorumlu olan bir bölgeden bahsetmiştir. Gräfenberg  vajinal cinsel ilişkide doruğa ulaşmada sadece klitorisi uyarmanın yeterli olmadığını düşünüyordu. Başka bilim adamları da aynı Gräfenberg gibi oldukça hassas olarak değerlendirilen bu "cinsel haz" bölgesinden bahsetmişlerdir.
Cinsel Terapi: G-Noktası ve Kadında Boşalma G-Noktası Ve Kadında Boşalma
(Diğer adıyla Vajinal orgazm)


G-Noktası (G-Point, G-Noktası) Nedir?

Kadının vajinasında bir haz merkezi ararken Alman Jinekolog Ernst Gräfenberg 1950 yılında vajinanın ön iç duvarında oldukça yoğun orgazmlardan sorumlu olan bir bölgeden bahsetmiştir. Gräfenberg  vajinal cinsel ilişkide doruğa ulaşmada sadece klitorisi uyarmanın yeterli olmadığını düşünüyordu. Başka bilim adamları da aynı Gräfenberg gibi oldukça hassas olarak değerlendirilen bu "cinsel haz" bölgesinden bahsetmişlerdir.

Sonraları bu bölgeye Amerikalı bilim adamları John D. Perry ve Beverly Whipple (Rutgers University Newark, New Jersey) Gräfenberg'in onuruna "G-Noktası" adını verdiler. Eskiden beri bu konu hakkında birçok araştırma yapılmıştır. Her kadının bir G-Noktasına sahip olduğu kesindir, fakat her kadını bu bölgenin uyarılması heyecanlandırmıyor. Her kadının göğüslerine dokunulmasını cinsel açısından tahrik edici bulmadığı gibi.

Bu hassas bölgeden daha 17.yüzyılda Hollandalı anatomist De Graaf bahsetmiş ve vajinanın ön iç duvarındaki doku ile erkeklerdeki prostat arasında bir benzerlik kurmuştu. Ayrıca Graaf, "kadının boşalmasından" bahsetmişti.

G-Bölgesi (G-Point, G-Noktası) nerede?

G-Bölgesi vajina girişinin ön duvarından  yaklaşık 4-5 cm iç tarafta bulunmaktadır. Konumu tam olarak vajina duvarında değil urethranın (siyek) arkasında bir yerdedir. Kadında urethra, erkekte penise benzer şekilde, ereksiyon esnasında kabaran ve sertleşebilen bir doku ile kaplıdır. Ayrıca bezlerin varlığı erkeğin penisi ile bir karşılaştırmayı mümkün kılıyor.

Cinsel uyarılma esnasında G-Bölgesinde (G-Point, G-Noktası) ne oluyor?

Vajinanın daha kuru olduğu bir anda bu bölgenin uyarılması daha çok rahatsızlık verir. İdrara çıkma hissi ile bağdaştırılır. Ancak arzunun ve cinsel hazzın şiddetlenmesi durumunda bu bölgenin uyarılması tahrik edici olarak hissedilir. Urethranın çevresi ,özellikle idrar kesesine geçiş kısmındaki çapı,  büyümeye başlar. 1,5- 2 cm arasında oval bir düğüm hissedilir hale gelir. Bu boyut standart olmayıp kadından kadına değişkendir.

Uyarılmanın devam etmesiyle orgazm esnasında bir sıvı atımı meydana gelebilir. Üst üste orgazm yaşama olasılığı da mevcuttur. Whipple ve Perry'e göre bu hassasiyet arttırılabilir. Alınan hazzın optime edilmesi kişinin kendisinin ya da partnerinin  bu bölgeyi bilinçli olarak uyarmasıyla elde edilebilir.

Cinsel ilişki esnasında G-Bölgesi (G-Point, G-Noktası) nasıl uyarılabilir?

Misyoner pozisyonunda bu bölgenin yeterince uyarılması penisden, yani anatomik nedenlerden dolayı, pek mümkün değildir. Cinsel birleşim esnasında kadının üstte oturması burada daha çok başarı vaadediyor. G-Noktasını bulabilmek için farklı pozisyonlar denenmelidir.

Kadının boşalması nedir?

Vajinanın ön duvarı uyarıldığında urethranın etrafı şişmeye başlar. Boya doğru bir şişme hissedilir hale gelir. Bu uyarılma özellikle zevk verici olarak algılanır. Bu esnada sıvı atımı mümkündür, sıvının kendisi kesinlikle idrar değildir. Bazen gerçek bir fışkırma oluşabilir. Fışkırma ya da yoğun bir ıslaklığın meydana gelmesi kişiden kişiye değişir. Sıvı miktarı da farklıdır, bir kaç damladan bir kaç mililitreye kadar değişkenlik gösterebilir. Bu sıvı, urethranın sağında ve solundaki skene kanalları adı verilen bezlerden kaynaklanır.

Kadının menisi incelendiğinde tabi ki sperm hücresi içermeksizin erkeğinkine benzerlik gösterir. Süt renginde ve açık sarı olabilir. Kokusu ise kadından kadına değişir, boşalma sayısına ve yaşam alışkanlıklarına göre farklılık gösterir. Bazı kadınlar cinselliğin farklı çeşitlerinde, örneğin oral sekste ve klitorisin uyarılmasında da boşalabilir. Fakat sıvı ile boşalma her orgazmda gerçekleşmek zorunda değildir. Kadının boşalma gerçeği olsa da cinsel hayatta her seferinde buna ulaşmak amaç haline de gelmemelidir.

Kadının boşalmasında ne gibi sorunlar yaşanabilir?


G-noktası doğum esnasında da önemli bir rol oynamaktadır. Bazı araştırmacılara göre doğum esnasında ağrıyı azaltıcı bir etkisi bulunmakatdır. Hayvanlar üzerinde yapılan deneyler bunu desteklemektedir. G-noktasına uygulanan baskı ya da bu bölgenin uyarılması doğum yapan kadında ağrı sınırının yükselmesine neden oluyor. Bunun nedeni ise G-noktası uyarıldığında vücud kendine özgü, endorfin adı verilen,  ağrı dindirici bir madde salgılıyor.

Bu gözlemi doğum yapan ve ağrı hassasiyeti oldukça yüksek olan Meksikalı bayanlar üzerinde yapılan bir araştırma da destekliyor. Bu araştırmada Meksikalı bayanlar tarafından oldukça fazla tüketilen chili ve bununla da birlikte capsaicin maddesi alımındaki  artış, G-noktasının hassasiyetini kaybetmesine ve ağrı azaltacı etkisini yitirmesine  neden oluyor.

Kadın orgazmı:

Orgazm cinsel aktivitenin doruğudur ve kadının cinsel organlarının uyarılmasının sonucudur. Orgazmdan sonra tümüyle bir rahatlama yaşanır. Orgazmın nasıl ve nereden oluştuğu kadından kadına değişir. Orgazmın farklı çeşitleri vardır ve bunların hepsi her kadın tarafından yaşanmak zorunda değildir. Doğru veya yanlış orgazm yoktur ve bu yüzden de nasıl oluştuğu çok fazla önem taşımaz. Bazı kadınlar orgazmı kendiliğinden yaşarken bazıları da hiç yaşamaz. Fakat bütün kadınlar için aynı olan orgazmın hepsi için de önemli olduğudur. Siz de yüzyıllardır tabulaştırılan kadın orgazmı hakkında daha fazla şeyler öğrenin.

Uzun bir süre boyunca bu kadınların hafif ve ahlaksız olduğu önyargısyla kadın orgazmı bir tabuydu. Kadının cinsellikteki tek rolü doğum yapmasıydı ve alınan haz değildi.

Kadınlar için hangi orgazm çeşitleri vardır?


  •    1) Klitoral orgazm
  •    2) Vajinal orgazm  (G-noktası)
  •    3) Anal orgazm

Her kadın klitoral orgazm yaşayabilir mi?

Nadir bulunan istisnalar dışında (fizyolojik nedenlerden dolayı) aslında her kadın klitoral orgazm yaşayabilir.

Her kadın klitoral orgazmı yaşayabilmeli. Eğer, bunu partnerinin yanlış yöntemlerinden dolayı, ya da kendi kendini uyarma isteksizliğinden dolayı yaşayamıyorsa, cinsel ilişki sonrasında çok gergin olacaktır. Bu da zamanla bir ilişkiyi olumsuz yönde etkileyecektir.

Burada şunu belirtmek gerekir ki ,orgazm her kadın için önemli değildir. Hassas yapıları nedeniyle kadınlar dokunma  ve şefkati sadece cinsel kaynaklı eylemlere tercih ediyor. Cinselliğin tadını çıkarıyorlar ve her ne pahasına olursa olsun orgazma ulaşmak için çabalamıyorlar. Bazen partnerlerini tatmin etmek için sahte bir orgazm canlandırıyorlar.

Bir ilişkinin başında daha katlanılır olan böyle bir durum, bir ay veya bir yıl sonra kavga sebebi haline gelebiliyor. Bu yüzden cinsel hayatta her iki tarafın da kendini geliştirmesi ve sorunlarını aşacak yöntemler bulması çok önemlidir.

Anal bölgede sinirler oldukça yoğun olduğu için bir kadının anal orgazm yaşabilmesi de şaşırtıcı değildir. Fakat anal orgazm ancak çok rahatlamış bir durumda, anal uyarılma ağrıya sebep olmuyorsa ve zevk veriyorsa yaşanabilir. Anal orgazm, her hangi bir vajinal uyarılma olmadığı durumda mümkün olsa bile, çoğu zaman kadın penisi vajinanın ince zar ayrımından  dolayı hissettiği için yaşanır. Yüksek yoğunluğundan dolayı anal ilişki esnasında vajinal ve klitoral uyarılma, çoğu kadının hoşuna gider.

Anal orgazma nasıl ulaşılır?

Anal ilişkide rahatlama ön planda olduğu için, anüs bölgesindeki kasların önce parmakla veya bir seks oyuncağı ile rahatlatılması gerekir. Yeterli miktarda kayganlaştırıcı bulunmalıdır.

Anal bir orgazma parmakla, seks oyuncakları, penis ya da oral uyarılma ile ulaşabilirsiniz. Parmaklar ya da el kullanıldığında bunların yeterince ıslak olmasına dikkat edilmelidir.

Cinsellikte anal orgazm:

Cinsellikte anal bir orgazma ulaşabilmek için kadının en çok zevk aldığı bir pozisyon seçilmelidir. Bir çok seçenek vardır ve hangi bölgenin uyarıldığı poziyona bağlı bir durumdur. Pozisyon ve uyarılma çeşidinin yanısıra anal orgazm penisin vuruş tarzından da etkilenir: bazıları yavaş ve duygusal bir tarzı severken, diğerlerinin tercihi hızlı ve sert olabiliyor. Bu konuda daha fazla bilgi edinmek için WebSitemizde yer alan Makaleler bölümünde ANAL SEKS yazısını okuyabilirsiniz.

Orgazm bozukluklarında ne yapılabilir?

Eğer bir kadın sekste doruk noktaya ulaşamadığını sorun olarak görüyorsa, öncelikle yetkin bir cinsel danışmana veya cinsel terapiste başvurmalıdır.

Kaynak:
http://www.cinselterapi.org 
 
*************************************************************


*************************************************************

*************************************************************

Kadın Boşalması

Kadın boşalması, orgazm sırasında vulva veya vajinadan sıvı fışkırması fenomenidir. Fışkırma (squirting) terimini duymuş olabilirsiniz.

Nedir?

Kadın boşalması, orgazm sırasında vulva veya vajinadan sıvı fışkırması fenomenidir. Fışkırma (squirting) terimini duymuş olabilirsiniz.
Tartışmalı bir konudur, özellikle (çoğu erkek olan) pornografi yazarları bütün kadınların orgazm sırasında boşaldıklarını ileri sürmüştür. Bu doğru değildir.
Bugün bile, erotik romanlar her kadının zirveye ulaştığında aynı erkek gibi sıvı seli oluşturduğu izlenimini vermeye eğilimdir. Sonuç olarak, genç erkekler partnerleri boşalmazsa şaşırırlar.

Kadın boşalması ne kadar yaygındır?

Gerçek şu ki kadın boşalması o kadar yaygın değildir. Bazı kadınlar ömür boyu bir kere yaşayabilir ve bir daha asla yaşamaz. Boşalabilen kadınların gerçek oranı kesin değildir. Ama Marters and Johnson’s’ın 400’den fazla kadınla yaptığı meşhur laboratuar araştırmalarında, zirvede boşalabilen kimse kaydedilmedi.
Yine de, jinekologlar ve aile planlama doktorlarının deneyimleri düzenli olarak boşalan önemli bir azınlıkta kadın olduğunu gösteriyor.
Daha ikna edici değerlendirmelerden biri Çek kadınlarının %6’sının boşalma rapor ettiğini bulan Stansilav Kratochvil’in (1994) değerlendirmesidir. Güzin ablalar geldiklerinde yatağı ıslatmalarından derin utanç duyan kadınlardan birçok acılı mektup alıyor.

Ne kadar sıvı üretilir?

Seks düşkünü kadınların tek bir orgazmda litrelerce sıvı üretebildiğine dair iddialar vardır. Bu hiç olası değildir. Bu kadar sıvı kadın vücudunun neresinde saklanabilir?
Daha gerçekçi bir tahmin, birçok vakada salgılanan sıvı miktarının genelde yarım kahve fincanı civarında olmasıdır.

Kadınlarda ne etkisi vardır?

Bir kadın zirveye ulaştığında çarşafları birden ıslattığını ilk keşfettiğinde kaygılı ve utanmış hissetmesi doğaldır.
Birçok kadın ürettikleri sıvının başta idrar olduğunu düşündükleri için yaptıkları şeyin kirli veya nahoş olduğunu varsayarlar.
Gayet anlaşılabilir şekilde hisleri, yatağı ıslatma hakkındaki çocukluk yasaklarıyla bağlantılıdır. Şaşırtıcı olmayan biçimde, bu kadınların birçoğu, başka insanlarla cinsel ilişkilerden yaşam boyu kaçınabiliyorlar.

Kadın boşalması idrar kaçırmadan mı kaynaklanır?

1980’li yıllara kadar, boşalma fenomeninin farkındaki birçok doktor sıvının idrar olması gerektiğini varsaydılar. Tedavi olarak, pelvik kasları kuvvetlendirecek egzersizler önerirlerdi.
Birçok kadın seks ve başka etkinlikler sırasında biraz idrar kaçırır. Buna stres idrar kaçırması denilir ve birçok kadın hapşırdığında, öksürdüğünde veya güldüğünde meydana gelir. Özellikle çocuk doğurmuş kadınlar arasında yaygındır.
Ama seks sırasında idrar kaçarsa bu genelde orgazm sırasında değil ön sevişme ve şiddetli cinsel ilişki sırasında meydana gelir.
1982 tarihli bir yayında, sıvının idrar olmadığı, erkek prostatına eş değerde olduğu söylenin bezler tarafından salgılanan "su” olduğu ileri sürüldü.

Sıvı hakkında hangi araştırmalar yapıldı?

Boşalma sıvısı hakkında yeterince araştırma yapılmamıştır çünkü kısmen araştırma için yeterli kaynak sağlamak zordur. Ayrıca, büyük bilimsel kaynaklar cinsel sorunlardan çok yaşamı tehdit eden hastalıklara ayrılır.
Ama son zamanlarda yapılan araştırmalara göre, boşalma sıvısı idrar gibi olmayan alkalin bir sıvıdır çünkü normal idrar bileşenleri olan üre veya kreatinin içermez.
Sıvı renksizdir ve çarşaflarda idrar gibi sarı leke bırakmaz.
Araştırmacılara göre, erkek prostatı tarafından üretilenlere, özellikle PSA’ya (prostat spesifik antijene) benzer kimyasal bileşenler içerir. İki şeker içerdiği de söylenir: glukoz ve fruktoz. 2000 yılından beri, artan sayıda araştırmacılar sıvının Skene bezlerinin (paraüretral bezlerin) salgısı olabilir. Bunlar, kadın üretrası (idrar borusu) etrafında bulunan küçük yapılardır.
2007 yılında, bir araştırmacı alışkanlık olarak boşalan iki kadın hakkında önemli bir çalışma yürüttü. Bu çalışmaya göre, bu iki kadının boşattıkları sıvı idrardan kimyasal olarak daha farklıydı.
Özellikle, daha fazla prostatik asit fosfatazı (PAP), daha fazla prostat spesifik antijen (PSA) ve de biraz glukoz içeriyordu.

Kadın boşalmasının G noktasıyla bağlantısı var mıdır?

İnternetteki birçok materyal G noktası orgazmı diye bir fenomen olduğunu, buna muhtemelen üretradan bir sıvı akışının eşlik ettiğini ileri sürer.
G noktasının vajinanın önündeki erotik bir bölge olduğu söylenir ve bu bölge üretrayla yakından bağlantılıdır. Askında, G noktası alanındaki baskı her zaman idrara çıkma isteği uyandıracaktır.
G noktası alanındaki baskı hiç şüphesiz yukarıda bahsedilen, bazı araştırmacılar tarafından kadın boşalmasının kaynağı olduğu söylenen Skene bezlerini etkileyecektir.
Ama 30 yıldır G noktası ve kadın boşalması arasında olduğu iddia edilen bağlantı hakkındaki birçok kaynak bilimsel değildir ve kanıtlanmamıştır.
Örneğin, G noktanızdaki baskının size kadın boşalma sıvısı ürettireceğine dair açık bir kanıt yoktur.

Bunun kadınlar için anlamı nedir?

Kayda değer bir azınlıktaki kadınların zirveye ulaştıklarında boşaldıkları artık kanıtlanmış. Bu bazı durumlarda idrar olabilir ama başka vakalarda değil gibi görünmektedir.
Açıkça, kadın boşalmasının bileşeni konusunda ve sıvının doğası hakkında daha çok araştırma yapılması gerekir.
Sonuç olarak, boşalma yaşayan kadınlar bundan utanmamaları gerektiğini ve birçok partnerin buna olumlu bir tavrı olduğunu fark etmelidirler.
Başka bir deyişle, birçok erkek bunu sever. Ne de olsa, bir kadın boşalırsa erkek bunu pekala kendi kuvvetliliği ve yataktaki başarısına atfeder.

 Kaynak:
http://www.milliyet.com.tr

*************************************************************

*************************************************************

Hiç yorum yok: