UYARI

UYARI
Türk Ceza Kanununun 226. maddesi uyarınca 18 yaşından küçüklerin bu siteyi gezmeleri Yasaktır. 18 yaşından küçük iseniz derhal siteyi terkedin 18 yaşından küçük olan kişilerin bu siteye girmesini önlemek için, internet ortamında veya bilgisayar satış mağazalarında satışı gerçekleşen “AİLE KORUMA PROGRAMI” satın alabilir ve bilgisayarınıza bu programı kurarak, sitemize girişi engelleyebilirsiniz.

Farklı Partnerler Seçmeyin !

cinsel hayatında çok çeşitliliği olan kişilerin hastalık kapması özellikle genitel organların emilmesi sayesinde ciddi sorunlara neden olur. Örneğin her hafta başka bir partnerler yatan birey için hastalık kaçınılmazdır ! Bunun için lütfen güvendiğiniz partnerler ile cinsel ilişki yaşarken organ emilimini gerçekleştirin yada kondom kullanarak sadece boşalma yoluna giderek fazla detaya girmeyin.

MASTURBASYON TÜRKÇE’DE “ÖZDOYURUM” OLARAK DA KULLANILMAKTADIR.

 

Mastürbasyon
İnsanların yüzde doksanbeşi (%95'i) mastürbasyon yapar, peki kalan yüzde beşi (% 5'i) ne yapar?
Kalan % 5'i yalan söyler! Biraz yumuşatırsak bunu; yaptıkları şeyi mastürbasyon olarak kabul etmemeye çalışırlar, yada mastürbasyon yaptıklarını bilmezler. Cinsel organlarla ilgili haz verici her şey mastürbasyon sayılabilir, mesela bir kadının heyecanlanıp bacaklarını sıkıştırıp bırakması bile,ve mastürbasyonda illa orgazma ulaşmak gerekmez.
Mastürbasyon kelimesi latince ''masturbare=(elle bozmak )'' fiilinden türemiştir.
Günümüzde kullanımı; kişinin (kadın veya erkek) kendi kendine cinsellik yaşaması veya cinsel doyuma ulaştırması için yaptığı eyleme denir. Daha modernize bir açıklama ile; bir cinsel tepki üreten istemli kendi kendine uyarım olarak tanımlanabilir.
Mastürbasyon hayal gücünün veya fantezinin sonsuz kullanımı ile gerçekleşir, kişi bu sırada kendisini ve karşıdakini dilediği gibi düşünür ve sonsuz bir güce sahip olur, bu yüzden de hiç bir cinsel eylem bu sınırsızlıkta ve mükemmellikte gerçekleşmez. Bu da ilk cinsel eylemlerde bazen hayal kırıklığı yaratabilir. Ama hiç bir düşünce de tensel dokunmanın veya hissetmenin ve de sevginin yerini de tutamaz.
Mastürbasyon zararlımıdır? Eğer kişinin sosyal yaşantısını, normal seksüel ilişkilerini bozacak düzeyde değil ise zararsızdır.
Kişi eğer bir seksüel partneri varsa o olmadığı zamanlarda mastürbasyon yapabilir ama bunun sayısı ve sıklığı partnerine olan arzusunu etkilemeyecek şekilde olmalıdır.
Eğer kişinin düzenli seks partneri yoksa veya hiç partneri yoksa, arzu ettiği sürece, hissettiği sıklıkta mastürbasyon yapabilir.
Mastürbasyonun kadında veya erkekte hiç bir fiziksel (bedensel) kötü tesiri yoktur, aksine rahatlamayı ve gevşemeyi sağlar.
Ayıp değil bir gerekliliktir.
Toplumda söylenen diğer her şey tamamen uydurmadır;
  • yok sivilce yapar,
  • gözleriniz kör olur,
  • boy uzamasını durdurur,
  • ileride çocuğunuz olmaz,
  • kızlarda adet düzenini bozar,
  • erkeklerde ileride sertleşme sorunu yaratır,
  • penis boyunun uzamasını durdurur gibi söylentiler ve bilgiler ve buna benzer her şey tamamen uydurmadır.
Dilediğiniz yer ve zamanda tabi ki başkalarının haklarına (kişisel veya kanuni) saygı duyarak, kimseye zarar vermeden mastürbasyon yapabilirsiniz. Bu sizin hakkınız ve bedensel özgürlüğünüzdür.
Özellikle bazı gençler mastürbasyon sonrası suçluluk duygusuna kapılırlar, bu yaptığınızdan suçluluk duymak anlamsız ve gereksiz bir duygudur, ayıp, yasak, kötü, size veya başkasına zarar vermeyen, yalnızca sizin bedeninizi ve hislerinizi ilgilendiren bir şeyden huzursuz olmanın gereği yoktur, bu bir ihtiyaçtır, bundan utanmayınız, suçluluk duymayınız.
Yalnız mastürbasyon sizin için kaçınılmaz bir olay, bir tutku haline gelmişse, normal cinsel ilişkiye tercih ediyorsanız, veya normal seksten partnerinizden zevk alamayıp mastürbasyona yöneliyorsanız bir cinsel tedavi merkezine baş vurup bu alışkanlığınızı veya tercihinizi değiştirmek için öneri ve tedavi almalısınız.
Mastürbasyon konusunu biraz yaşa ve cinsiyete göre ayırırsak;
Genç erkeklerde özellikle cinsel hayatı olmayan gençlerde, mastürbasyon neredeyse bir zorunluluk halindedir, bunun nedeni ise:
Sperm (meni - er suyu) üretimi devamlıdır ve hiç durmaz, üretilen spermler bir kesede toplanır ve boşaltılmaya hazır beklerler, arkadan da devamlı sperm üretimi olur ve bu keseye boşalır, bu kesenin bir hacmi, bir kapasitesi vardır, bu hacim dolunca cinsel istek artar, yoğunlaşır eğer ilişki veya boşalma gerçekleşmezse kasıklarda ağrı, aşırı cinsel istek başlar, bazen kese o kadar dolmuştur ki büyük tuvalet yaparken veya ıkınırken vücut içi basınç arttığından bu sırada penisten sperm akar veya idrar sonrasında sümüksü bir akıntı olarak penisten gelir (bu boşalma değildir ve zevk vermez sadece sperm akar). Eğer kişi boşalmaz veya ilişki kurmazsa belli bir süreden sonra ki bu süre kişiden kişiye değişir (4 ila 15 gün), erkek uykuda boşalır ve keseyi boşaltarak arkadan gelen spermlere yol açar. Hamamcı olduk veya rüyacı olduk deyimi buradaki boşalmaya bağlı yıkanma gerekliliğinden gelmiştir. Erkeklerdeki cinsel arzu kontrolsüzlüğü de devamlı üretilen sperm ve onun boşaltılması isteği sonucu ve toplumsal öğretilerin yani tabuların erkeğe kuralsız cinsellik yaşamayı bir hak ve övünç kaynağı olarak hissettirmesi olup bayanların erkeklerde anlayamadıkları duygusuz cinsel istek bundan dolayıdır.
Erkeklerde uyarı ve doyuma ulaşma daha çok penisin etrafının kavranma hissinin tatmini ve özellikle penisin baş kısmında bulanan zevk hücresi diye isimlendirilen sinir uçlarının sürtünmeye ve karşıdan gelen basınca karşı taşıdıkları hislerden oluşur.
Erkekler genelde elleriyle cinsel organlarını okşayarak mastürbasyon yaparlar, bunun için elleri kuru olabilir, genelde kayganlaştırıcı bazı maddeler; tükürük, krem, sabun (sabunun penis içine kaçtığında acıya yol açacağı unutulmamalıdır) kullanılır. Gene erkekler mastürbasyon yaparken penislerini başka cisimlere sürerek de veya kavrama hareketini sağlayıcı bir takım boşluklara penislerini sokup çıkararak yaparlar. Veya sertleşmiş penise su tutarakta mastürbasyon gibi çeşitli yöntemlerde kullanırlar. Son zamanlarda ülkemizde de satılan yapay vajina benzeri araçlarda erotik malzeme satılan dükkanlarda bulunmakta ve kullanılmaktadır. Kısaca kişiye zevk veren her şey bu amaçla kullanılabilir.
Kadınlarda ise; bakire olanlar veya olmayanlar olarak değerlendirmeliyiz çünkü toplumumuzda bekaret hala önemli bir konu olarak kabul edilmektedir .
Kadınlarda mastürbasyon erkeklerdeki kadar fiziksel dokunma gerçekleşmeden düşünce bazında da gerçekleşebilir. Sadece göğüslerine dokunarak dahi mastürbasyon yapabilirler.
Fiziksel istek kasık bölgesine yayılan sıcaklık orada bir basınç hissinin duyulmasına ve klitorise dokunulmasının ihtiyacı ve vajen içinde doldurulması gerekli bir boşluk hissi ile ortaya çıkar. Vajende ki boşluk hissi daha önce cinsel ilişkiye girmemiş bayanlarda çok az veya yoktur.Cinsel ilişki yaşamış kadınlarda ise bu vücut tarafından tanınmıştır ve hissedilir.
Genelde ya klitoris (bızır) elle okşanır veya iki bacak açıp kapanarak sıkıştırılır veya kadına zevk verebilecek bir şeye sürtülür. Bakire olan kadınlar genelde bu şekilde mastürbasyon yaparlar. Ve bunun kızlık zarına hiç bir zararı yoktur.
Daha az olarak klitoris okşanırken vajen girişine parmakla baskı uygulanabilir veya vajen girişi veya küçük dudaklar okşanabilir. Bunun da kızlık zarına hiç bir zararı yoktur.
Ve bazı bayanlar kızlık zarı olmayanlar veya önemsemeyenler vajen içine parmak veya parmaklarını sokarlar veya içeriye doluluk hissi verebilecek herhangi bir şey (deodorant kutusu, salatalık, muz, kalem gibi) kullanırlar. Son zamanlarda ülkemizde de bulunan yapay penisler de veya titreşim sağlayan bazı seks oyuncakları da yaygın olarak kullanılmaktadır.
Bazı bayanlar ise hem klitorise sürtünme veya baskı hem de vajen içine doluluk sağlayarak mastürbasyon yaparlar.
Duşta basınçlı suyun klitorise tutulması ile mastürbasyon ise bayağı yaygın bir yöntemdir, bu da kızlık zarına zarar vermez.
Anne ve babalara ve de herkese; cinsellik içgüdüsel bir duygu olup soyunu sürdürme, hayata ve kendinden sonraya bedeninden bir parça bırakma hissinin bir uzantısıdır. Yani frenlenemez, önlenemez ve yok edilemez. Belki baskılayabilir veya başka bir hisse veya uğraşa yönlendirebilirsiniz ama bunun sağlıksız sonuçları ve acısı daha sonra çok fazla olarak başka yerlerde ve konumlarda ortaya çıkmaktadır. Kuşumuzun, kedimizin veya köpeğimizin cinsel arzularını düşünüp dikkate aldığımız halde kendimizin, yakınlarımızın veya çocuklarımızın bu tip ihtiyaçlarını görmemezlikten gelmeye veya anlamamaya çalışmak kendimizi kandırmaktır.
Özellikle cinsel yaşantıya sahip olamayan veya olamamış gençlerde bu istek frenlenemez. Bu yüzden gerekli olan mastürbasyon için onları yanlış bilgilendirip korkutmayınız.
Yaş ve kişinin sosyal konumu bu arzuyu yok etmez bu bir ihtiyaçtır.
Yalnız bebekler de de bazen mastürbasyon benzeri davranışlar görülebilir bu onları korkutmadan önlenebilir, anlayabilecek yaşta olanlar doğru yönlendirilip bilgilendirilmelidir. Bu konu ilerdeki yazılarımızda ele alınacaktır.
Peki çocuklarımıza nasıl davranalım;
İlk önce onlara bu konularda sağlıklı bilgiler verelim eğer sizde bilmiyor veya bu konuları konuşamıyorsanız çekinmeden destek alabileceğiniz yerlere baş vurabilirsiniz veya okuyup öğrenebilecekleri bazı bilgi kaynakları sağlayabilirsiniz. En önemli olan şey yanlış bilgi vermemektir. Ufak bir kızken annesi tarafından anal (arkadan-popodan - makat-rektum) ilişkiye girmesin diye arkadan ilişki kuranlar kanser olur diye korkutulup yönlendiren bir hastamın kabız olursam da aynı etki olur kanser olurum ölürüm fikri ile yaşadığı ve hissettiklerini, bu yüzden yeme içme problemi yaşadığını, uzun süre psikiyatrik tedavi alıp halen de tam olarak iyileşemediğini ve de iyileşemeyeceğini düşünürseniz yanlış bilginin bir insanın hayatına, yaşantısına nasıl bir etki yaptığını anlarsınız.
Onları kendileri ile kalabilecekleri ruhları ve bedenlerini tanıyabilecekleri mekanlarda rahat bırakalım. Odasının kapısını kilitlemesine izin verin veya kapısını çalıp onun olurunu almadan odasına girmeyiniz. Kötü bir şey yapacaksa zaten yapar, sertlikle hiç bir şey engellenmez sadece inanarak doğruyu anlatın oda anlayacaktır. Veya banyoda gereğinden fazla kalırsa onu rahatsız etmeyiniz, orayı gerçekten kullanmaya ihtiyacınız olana kadar onu rahat bırakınız, bir insan banyoda ne yapabilir ki veya ne yapar sizce? En önemli şey ise onlar her ne kadar sizin bedeninizin bir parçası olsalar da onlarında bir ruhlarının olduğunu unutmamak, onların kişiliklerine saygı duymaktır.
sağlıklı insan = mutluinsan
Uz. Dr. Cenk Kiper

Kaynk:

http://www.cisead.org 


*******************************************************************************

MASTURBASYON NEDİR? NASIL YAPILIR


Masturbasyon Nedir?Masturbasyon, bir kişinin kendi kendine, bir alet kullanarak veya kullanmayarak, cinsel organlarını uyarmasıyla orgazm yaşaması olayıdır. Dünyadaki en yaygın cinsel etkinliktir diye tanımlarsam, sanırım yanlış olmaz.Sadece insanlarda değil, bir çok memeli hayvanda rastlanmasına rağmen, tarih boyunca masturbasyona karşı çeşitli toplumlarda farklı farklı tavırlar geçerli olmuştur. Kimi toplumlarda cinsel yaşamın normal bir etkinliği olarak kabul edilip teşvik bile edilirken, kimi toplumlarda aşağılanarak yasaklanmıştır.19'uncu yüzyıla kadar genellikle masturbasyonun zararlı ve kötü birşey olduğu yönünde inanışlar geçerliydi. Hatta 18-19'uncu yüzyılda yazılmış tıp kitaplarında masturbasyonun akıl hastalıkları ve iktidarsızlık başta olmak üzere bir çok hastalıklara neden olduğu yazılmıştır. Ancak 19'uncu yüzyılın sonuna doğru modern psikiyatri ve psikolojinin gelişmesiyle beraber bu tür ilkel ve yanlış düşünceler terk edilmiştir. Tek tanrılı dinlerde özellikle musevilik ve hıristiyanlıkta masturbasyon kesinlikle yasaktır. Müslümanlıkta bu konuda kesinlik gösteren bir ayet bulunmamasına karşın yaklaşım olumsuz olarak değerlendirme yönündedir.

Erkeklerde Masturbasyon Çok nadiren kadınlar erkekler kendilerini uyarırken onları seyretme fırsatını elde ederler. Esasında erkekler bu konuda açık davranabilseler kadınlar da partnelerinin nasıl zevk aldıklarını öğrenme fırsatı elde edebilirler.

Erkeklerin cinsel odakları penisleridir, özellikle de penisin baş kısımları. Genelde mastürbayon esnasında erkekler penislerini avuçlarının içinde ileri geri götürerek kendilerini tatmin ederler. Ama her erkeğin tekniği farklı olabilir. Bazıları penislerine hafif sürtüşmeden zevk alırken bazıları da bunu iyice hissetmek isterler. Bir erkeğin hoşuna giden diğer erkeğin hoşuna gitmeyebilir.

Mastürbasyon esnasında erkeklerde en sık rastlanan problem ise çok hızlı bir şekilde mastürbasyon yapmalarıdır. Esasında daha yavaş bir şekilde kendilerini uyarsalar, orgazmları da daha kuvvetli olacaktır. Orgazma ulaştıktan sonra çoğu erkek hareketlerini yavaşlatır çünkü penisin başı bu aşamada çok hassas halde olur. Kaygan, özel kremler kullanldığında bu yavaşlamadan kurtulabilirler.

Kızlarda Masturbasyonİlginçtir ki, kimi kızlarda masturbasyon, ta bebeklik yıllarına kadar iner. Kızlarının bacaklarını sıkarak, kan ter içinde kıpır kıpır masturbasyon yaptıklarını anneler görüp yana yakıla doktora telaşa "acaba ilerde bir zararı olur mu" diye sorarlar. Ergenlik yaşına gelince kızlar da erkekler de olduğu gibi, doğanın o güçlü dürtüsünün etkisini duymaya başlarlar. Kızlarda ve erkekler de cinsel organlar bölgesi dışardan dokunma, okşama, sürtünme gibi uyarımları zevk biçimde algılarlar. Bunu gençler daha çocukluk yaşlarında keşfedebilirler. Olay kızlarda daha bir ayrıcalık taşır, çünkü dış dokunma ve sürtünmelere daha duyarlı olan klitorislerin özelliği buna neden olur.

Klitoris külot dahil dışardan sürtünmelerden uyarıldığında masturbasyon isteği de başlar. Kızlardaki cinsel organın bedendeki yeri, o bölgenin sıcaklığı, bacakların hareketlerinden etkilenmesi, tuvalet sırasında ya da başka türlü dokunmalarla açık etkilenen bir bölge olmasından kızlar masturbasyonu başkalarından öğrenmeseler bile kendileri keşfederler.

Kızlar genellikle ilk orgazmlarını masturbasyonla öğrenirler. Eğer bu klitoris orgazmına bir bağımılık biçiminde gelişirse, evlendiklerinde vagina orgazmına geçişleri zor olabilir. Biz hekim olarak kızların masturbasyon yapmasına karşı değiliz, böylece bedenlerini ve orgazm olmayı öğrendiklerinde eşlerine yani vaginal orgazma trasferde güçlük çekerler ancak masturbasyonun bir saplantıya dönüşmesine karşıyız. Burada önemli olan cinsel, ruhsal çizgi dengelerinin kurulmasıdır.

Kızlar masturbasyonu klitorislerine sürtmeler biçiminin dışında yastık ya da yorgan gibi metaryalleri bacaklarını arasına alarak klitoris ya da vulvalarına sürterek de bunu yapabilirler. Pek çok masturbasyon tekniğinden öğretmiş olmamak için sizlere söz etmiycem. Bunlar erotizm ve porno ağırlıklı kitaplarda vardır.

Masturbasyon konusunda kızların en büyük korkusu kızlık zarlarıyla ilgilidir. Masturbasyon sırasında kızlık zarlarının zarar göreceğinden korkmaktadırlar. Kimileri salt bu korku yüzünden cinsel organlarına dukunmaktan bile çekinirler. Bunu öylesine ileri götürenler bile vardır ki, cinsel organlarını temizliğini yaparlarken bile kuşku ve çekingenlik içindedirler.

Masturbasyonun YararlarıAyrıca dinsel eğilimlerin baskın olduğu İmam-Hatip okulları ve Kuran kursu gibi ortamlarda masturbasyon pek kabul görmeyen bir etkinliktir. Tabii bu ortamlarda kabul görmemesi oralarda masturbasyonun olmadığını göstermez. Bir çoğu gizlice yapar ve bundan dolayı da suçluluk duyguları içinde bunalır. Elbette işin doğrusu: cinsel dürtünün doruk noktasında olduğu gençlik çağında, cinsel dürtüyü karşı cins ile beraber tatmin etme olanağının olmadığı ortamlarda, kişinin cinsel arzusunu masturbasyon ile tatmin etmesi sağlıklı ve doğru bir çözümdür.

Masturbasyonun çeşitli yararlarından biri de, gençlerin cinsellik ile tanışmalarını sağlamaktır. Ne yazık ki bazı genç kızlar evleninceye değin cinsellik ile ilgili her türlü etkinlikten uzak dururlar. Tabii ailesel ve sosyal baskılar sonucu cinsellik ile ilgili her türlü deneyimden, masturbasyondan bile uzak duran böyle genç kızların evlendikten sonra sağlıklı bir cinsel yaşam şanslarının ne olacağını tahmin edebilirsiniz. Ben kişilerin kız olsun, erkek olsun evlenmeden önce cinsel deneyimlerinin olmasının yararına inanıyorum. Ancak bir çok tutucu çevrede karşı cins ile beraber böylesi cinsel deneyimler çok güçtür.İ şte bu nedenle böylesi çevrelerde gençlerin (kız veya erkek) hiç olmazsa masturbasyonu yaºayabilmesinin gerekliliğine inanıyorum.

Kaynak:

**********************************************************************Kızlık zarına zarar vermeden nasıl mastürbasyon yapılır?

Kadınlarda mastürbasyon alanları  genel manada iki tanedir. Biri, dış genital bölgede yer alan klitorisi uyararak yapılan mastürbasyon, diğer ise vajinal mastürbasyondur.

Kızlık zarı yüzeye çok yakın bir konumda olduğu için, klitorise sert bir cisim ya da parmakla yapılan mastürbasyon dahi kızlık zarını bozabilir.

Mastürbasyon kadınların en çok yaptığı cinsel eylemlerden biridir. Daha çok genç ve bakire kızların yaptığı cinsel bir aktivitedir. Bu nedenle mastürbasyon yaparken kızlık zarına zarar vermemek önemlidir. Kadınlar bunu aşmak için iki yöntem uygularlar.

Mastürbasyon yöntemleri:
- Birinci yöntem klitoris üzerine çok baskı uygulamadan oynamak ya da ritmik şekilde dokunmaktır.
- İkinci yöntem ise yastık, yatak gibi yerlere sürtünerek mastürbasyon yapmaktır.

İki yöntem de kızlık zarına zarar vermez çünkü vajinanın içine giren bir şey yoktur. Kadınların kızlık zarına zarar vermemek için vijana deliğini bilmemeleri ve buradan herhangi bir cisim sokmaması gerekir. Keza, klitorise sert bir cisim yahut parmakla yapılan uyarılar sırasında da kızlık zarına zarar verilme olasılığı vardır.

Vajinal mastürbasyonda ise, ister parmak, isterseniz sert bir cisimle yapılan mastürbasyon olsun, her halükarda kızlık zarı bozulacaktır. Çünkü kızlık zarı aslında zannedildiği kadar derinde değildir.


Kaynak:
http://www.uzmantv.com

 ***********************

Kadınlar her mastürbasyon yaptığında orgazm olur mu?

Kadınlar her mastürbasyon yaptığında orgazm olmayabilir. Aynı şey partner ile yapılan cinsel ilişkide de geçerlidir. Her cinsel ilişkide de orgazm olunmayabilir. Çünkü orgazmı etkileyen pek çok dış faktör vardır. Kadınlarda seks sırasındaorgazm için beynin cinsel ilişkiye hazır olması gerekir. Aynı şekilde kadın mastürbasyon yaparken de buna hazır olmalı, orgazma odaklanabilmelidir.

Mastürbasyonda orgazmı etkileyen bir diğer faktör ise, mastürbasyon yapılacak zaman ve mekanın buna uygun olmasıdır. Kadın kendini rahat, yalnız ya da bunu yapmaya yeterli bir zamanı olduğunu hissediyorsa, mastürbasyon daha rahat bir şekilde yapılacak, orgazm kolaylaşacaktır. Keza kadının vajina anatomisini bilmesi, zevk noktalarını keşfetmesi de mastürbasyondan alınacak zevki artıracaktır. Bir diğer nokta ise mastürbasyonun fantezi ile beraber veya iç içe olmasıdır. Tüm şartlar bir araya geldiğinde ve dış etkenler de ortadan kaldırıldığında orgazm olmak mümkün olacaktır.
Kaynak:
http://www.uzmantv.com
**********************************************************************

Kadinlar nasil masturbasyon yapar

Ayıp diye kendimizi bile 'ellemeden' bir başkasının 'ellemesine'...
Erkekle ya da erkeksiz! zevkin doruklarında olabilirsiniz... Kendi bedeniniz üzerinde ufak keşif turlarıyla zevk noktalarınızı bulmak hiç de zor değil.

Masturbasyon nedir?

Masturbasyon kelimesi latince "masturbare=(elle bozmak )" fiilinden türemiştir. Günümüzde kullanımı; kişinin (kadın veya erkek) kendi kendine cinsellik yaşaması veya cinsel doyuma ulaştırması için yaptığı eyleme denir. Daha modernize bir açıklama ile ; bir cinsel tepki üreten, istemli kendi kendine uyarım olarak tanımlanabilir.

NASIL BAŞLANIR?

Kadınlar için, seksle ilgili herşey içten gelir; çünkü cinsel organımız vücudun içindedir ve cinsellik sırasında erkeklerde olduğu gibi fazla fiziksel değişimler gözlenmez. Bu demek oluyor ki; genç kızlar her zaman kendi cinsel hislerini anlayamaz ya da tanıyamaz ve çoğunlukla bu hisleri duygularıyla karıştırırlar. Biz kadınlar, genellikle erkekler kadar genital organlarımız hakkında bilgiye sahip değiliz; penisin tersine, vajina vücudun içinde yer aldıgı için her zaman temas haline olunan bir organ değildir.

Bu nedenle kızlar, kendi vücutlarını keşfetmeye erkeklerden çok daha sonra başlarlar. Kadınların büyük çoğunluğu seks yaşamlarına başlayana kadar, mastürbasyonla tanışmazlar. Bu tamamiyle amatomik nedenlerden kaynaklanmaktadır!

KADINLAR NE ZAMAN MASTÜRBASYONA BAŞLAR?

Kadınlar genellikle mastürbasyonu kendilerine verebilecekleri bir ödül olarak görmezler. Halbuki, seksüel açıdan daha doygun olan bir kadın daha çok masturbasyon yapmaktadır ve sahip olduğunuz her orgazm daha fazlasını istemenize neden olur! Aynı sebeple, kadınlar sekssiz bir yaşam periyodunu erkeklere kıyasla çok daha uzun süre herhangi bir sıkıntı çekmeden geçirebilirler.


NE SIKLIKTA?

Konuyla ilgili yapılan araştırmalara göre,çoğu kadın ortalama olarak üç ayda bir mastürbasyon yapmaktadır. Bu aslında bizim istediğimizden çok daha az bir miktardır.

KİLİT SORU: NASIL?

Kadınlar için en iyi üç mastürbasyon tekniği ve biraz daha fazlası!..

Birinci sırada: Sırt üstü uzanıp iki elinizle, parmaklarınızı kullanarak klitorisinizi uyarın. Uyguladığınız ritm ve basıncın şiddetini kendi kişisel tercihlerinize göre belirlemelisiniz!

İkinci olarak: Yüz üstü uzanarak iki elinizle klitorisinizi uyarın.

Üçüncü sırada: Yumuşak bir nesneyi (yastık ya da yumuşak bir oyuncak), klitorisinizi uyarmak için kullanabilirsiniz.

Diğer yaygın teknikler ise; üst bacak kaslarınızı bir araya getirip sıkıştırarak klitorise baskı uygulamak, duş sırasında akan tazyikli su yardımı ve parmaklarınızla klitorisi uyarmak ya da çeşitli vibratörler kullanmaktır.

Klitoral uyarım kadınlarda masturbasyonun en etkili ve yaygın yoludur ; çünkü orgazma en kolay şekilde bu yoldan ulaşılır. Tek başına vajinal yoldan zirveye ulaşmak çok kolay ve etkili bir yöntem değildir. Bazı kadınlar yüz üstü yatıp, Venüs tepeciğine baskı yaparak da orgazma ulaşabilmektedir.

NİÇİN FAYDALI? 

Mastürbasyon, kadınların kendi vücutlarını ve orgazmı daha iyi öğrenmelerini ve tanımalarını sağlar. Sizi orgazma ulaştıranın ne olduğunu ve ne istediğinizi bilmek, mükemmel bir seks yaşamına sahip olmanıza eşdeğerdir; bir partner eşliğinde yada partnersiz..!


Mastürbasyonun bedene bir zararı var mıdır?

HAYIR. Mastürbasyon mikroplu, pis malzemeler kullanarak yapılmadığı sürece bedene hiç bir zararı yoktur.

Mastürbasyon adet düzenini bozar mı adeti geciktirir mi?

HAYIR. Mastürbasyonun adet düzezine bir etkisi söz konusu değildir. Ayrıca rahatlama sağladığı için adet sancılarını azaltıcı etkisi vardır.

Mastürbasyon yapmak bekareti bozar mı?

HAYIR. Klitorisi okşama ya da çeşitli şekillerde uyarma, ya da vajen girişine elle basınç uygulamak kesinlikle kızlık zarını bozmaz. Vajina içine bir cisim sokulması kızlık zarını bozabilir.


Kaynak:
http://kadinlarve.blogspot.com.tr **********************************************************************

Kadında Mastürbasyon Teknikleri 

 Eskiden kadınların hiç mastürbasyon yap­madıkları varsaylırdı. Kadınların yoğun cin­sel gereksinim duyabilmesi kabul edilebilir ya da olanaklı görünmüyordu. Ancak mastürbas­yon, birçok kadının (genellikle çocukluklarında bedenlerini doğal bir biçimde incelerken) kazayla keşfettikleri çok normal bir etkinlik­tir. Mastürbasyon ayrıca başka bir kişiyle seks söz konusu olduğunda ne tür dokunuşlardan hoşlandığınızı ve hoşlanmadığınızı anlamanı­za yardım eder.

Cinsel bölgenizle ilgili bilgi eksikliği ya da utangaçlık mastürbasyon yapmanızı engelli­yorsa, anatomi ve cinsel deneyimle ilgili bol resimli bir kitap okuyarak cinsel bölgelerinizi tanıyın. Yalnızken bu bölgeye hafifçe doku­narak ve okşayarak ne tür bir tepkiye neden olduğunu öğrenin. Şimdi bilinmeyen bir sev­gilinin size zevk verdiğini düşünün; seks yap­mak istediğiniz düşsel kişiyi gözünüzde can­landırın. Acele etmeden, yalnızca aldığınız zevki düşünene kadar klitoris ve vajinanıza dokunup okşayın ve bölgenin şiştiğini ve ıs­landığını hissedin.

Kadınların Mastürbasyon Yapması Zararlı mıdır?

Şayet kadının sosyal düzenini, cinsel yaşamnı olumsuz etkilemiyorsa ve abartılmadığı sürece hiçbir zararı yoktur. Mastürbasyon kadının cinsel bir partneri yoksa bir ihtiyaçtır. Ancak burada şuna dikkat etmek gerekiyor. Eğer mastürbasyonu karşı cinsle birlikte olmaya tercih ediyorsanız bunun pek sağlıklı olmadığını bilmelisiniz.

Kadınlar Mastürbasyonu Nasıl Yapıyor?

Kadınların mastürbasyonu erkeklerden biraz farklıdır. Kadınlarda dokunmadan ziyade düş, hayal ön plandadır. Öyle ki kadınlar sadece göğüslerine dokunarak da mastürbasyon yapabilir. Kadınlarda kasın bölgelerinde bir sıcaklık olşur, ardından klitorise dokunma ihtiyacı duyulur. Daha önceden cinsel ilişki yaşamış kadınlarda vajinada doldurulması gereken bir boşluk hissedilir ve o bölgeye bir basınç yapma ihtiyacı duyulur. Daha önceden cinsel ilişkiyi hiç yaşamamız kızlarda bu basınç hissi ve boşluk duygusu yoktur; çünkü kız daha bedenin bu özelliğini keşfedememiştir.

Peki Genç Kızlar Nasıl Matürbasyon Yapıyor?

Genç kızlar da vajinaya dokunarak, okşayarak mastürbasyon yapar. Bunun dışında bacaklarını açıp kapayarak , bir şeylere sürtünerek orgazma ulaşabilirler. Ayrıca banyoda basınçlı suyun vajinaya tutulması da bir çeşit mastürbasyondur. Bunun kızlık zarına herhangi bir zararı olmaz

Kaynak:

http://kadinlarve.blogspot.com.tr

**********************************************************************

  MASTURBASYON

Masturbasyon nedir?
Masturbasyon (özdoyurum) nedir? Elle vea penisle nasıl yapılır? Otoerotik aktivite

Masturbasyon, cinsel davranışın hayal kurularak zihinde yaşanması, elle, yabancı bir cisimle veya sürtünerek boşalmanın (orgazmın) sağlanmasıdır.


İlginç bir şekilde dünyadaki hiç bir cinsel etkinlik, masturbasyon kadar ayıplamasına ve tartışılmasına rağmen bu kadar yaygın bir şekilde uygulanmamaktadır.

Alfred C. Kinsey erkeklerin hemen hemen tamamının, kadınların ise dörtte üçünün hayatlarının en az bir döneminde masturbasyon yaptığını göstermiştir.

Masturbasyon Türkçe’de “özdoyurum” olarak da kullanılmaktadır. Masturbasyon "otoerotik aktivite" veya "otoerotizm" olarak da geçmektedir.

Masturbasyon İngilizcede ve diğer Latin dillerinde "masturbation" (elle rahatsız etmek) olarak geçer. Manus latincede "el", turbare "rahatsız etmek" anlamına gelmektedir.

Bu bölümde çocukluk, ergenlik ve evlilik dönemlerinde hem kadın hem de erkeklerde masturbasyonun önemi, nasıl yapıldığı, sakıncalarının olup olmadığı gibi konular ayrıntılı bir şekilde ele alınmaktadır.

Çocukluk çağı masturbasyonları
Cinsel öz-uyarı (self stimulasyon), yeni doğan ve çocukluk dönemlerinde dahi sık olarak yaşanmaktadır.
Yenidoğanlar ellerinin ve ağızlarının işlevlerini öğrenirken, aynı işlevleri genital organları ile de yapmayı öğrenmektedirler. Genellikle 1.5 yaş civarında hem kız hem de erkek bebekler genital organlarını uyarmaya başlamaktadır. Bu dönemde çocukların kendi vücutlarını tanımaya yönelik çalışmaları genital alanlarda hazzı hissetmeleri ile devam etmektedir.

Zaman içinde çocukların anne, baba, çevredeki diğer çocuklar, hatta hayvanların cinsel organlarına karşı ilgi artışı da olmaktadır. Bu ilgi doğal bir akışla, oyun arkadaşlarına cinsel organlarını göstermeye (teşhirciliğe), diğerlerinkine bakmaya ve dokunmaya kadar gidebilir.

Cinsel kimlik çok erken yaşlarda gelişmeye başlar…
Özellikle 3-6 yaş arasında “fallik dönem” adı verilen süreçte cinsel kimlik gelişmekte olup, bu dönemde çocukların sık olarak masturbasyon yapmaları doğaldır. Bu durumda ebeveynlerin çocuklara yaklaşım tarzı çok önemlidir.
Aşırı katı ve baskılayıcı kurallar ilerleyen yaşlarında erkek çocuklarda erken boşalma ve sertleşme problemlerine, kız çocuklarda ise vajinismus, anorgazmi ve cinsel isteksizlik sorunlarına neden olabilmektedir.
Unutulmamalıdır ki masturbasyon psikoseksüel gelişimin evrensel, kaçınılmaz bir yönüdür ve çoğunlukla doğal bir adaptasyonla sonuçlanır.

Örnek   Kliniğimize başvuran bir olgumuz A.Y ilk kez 3 yaşında penisiyle oynarken bu bölgedeki duyarlılığı hissetmiş. Katı ve geleneksel aile yapısına sahip A. Y, kimsenin olmadığı zamanlarda yatağın altına girerek sürtünme ile kendisini tatmin ediyormuş. Günün birinde amcası tarafından kendi ifadesi ile “bu uygunsuz bir şekilde” görülerek fena şekilde azarlanmış: “Sen ne biçim bir çocuk oldun, ne kadar ayıp bu yaptığın, hiç utanmıyor musun?”…
Bu küçültücü yaklaşım ilerleyen dönemlerde de değişik mesajlarla devam etmiş. A.Y  23 yaşında, 6 aylık evli olmasına rağmen bize erken boşalma ve sertleşme sorunları ile başvurdu. Sorunun fallik dönemdeki yaşanılan tatsız olaylarla ilişkili olduğu anlaşılarak psikodinamik-davranışçı- bilişsel cinsel tedaviler sonucunda çözüme ulaşıldı.

Ergenlik (bluğ çağı) döneminde masturbasyon
Ergenlik dönemi (puberte), adölesanlarda masturbasyon
Çocuklar “puberte” (bluğ çağı) adı verilen ergenlik dönemine ulaştıklarında sex hormonlarının artışına bağlı olarak cinsel uyarılmalar, cinsel meraklar ve dolayısı ile masturbasyon sıklığı artmaktadır.

Ergenlikte sekonder sex organları da gelişmeye başlamaktadır.
Yani genç kızlığa geçiş dönemi olan erken ergenlikte memeler büyür (telarş), cinsel bölgelerde kıllanma oluşur (pubarş) ve daha sonra adet görülmeye başlar (menarş). Yine ergenlikte cilt yağlanır ve ergenlik sivilceleri (akneler) ortaya çıkmaya başlar.

Ergenlik dönemi seksüel gelişimi ile ilgili bilgiler için tıklayınız  >>>
Adolesanların sıklıkla koitus (cinsel ilişki) ve orgazm olma yetenekleri vardır. Ancak bu özellikler genelde ahlaki ve sosyal yasaklarla sürekli olarak kısıtlanmaktadır. Adolesanlar bu dönemde cinsel yasaklar ve artan şehvet duygularının ikilemi içinde yaşamaktadırlar. Bu nedenle bu dönemde cinsel gerginlik artar; gevşemeyi sağlamak için masturbasyon yapmak en iyi çözüm yoludur.

Masturbasyon kızlık zarına zarar verir mi?
Hayır.  Vajina içine parmak veya yabancı bir cisim sokulmadıktan sonra, dıştan klitoris uyarısı ile masturbasyon yapılması kızlık zarına zarar vermez. Bu nedenle bakireler de sık olarak klitoral uyarı ile ergenlik döneminden itibaren masturbasyon yapabilmektedirler.

Anal masturbasyon nedir?
Anus yani makad kısmının elle uyarılarak masturnbasyonuna anal masturbasyon adı verilir.
Ergenlik çağında cinsel fanteziler ve “rüyalanma”…
Ergenlik ve çocukluk çağı cinsel fantezileri arasında önemli bir fark bulunmaktadır. Çocukluktaki cinsel fanteziler arasında cinsel birleşme bulunmazken ergenlerde bu durum farklıdır. Ergenler genelde cinsel ilişki ve birleşme hayali ile masturbasyon yapmaktadırlar.
Bilinç freninin ortadan kalktığı rüyalarda boşalma sık olarak karşılaşılan bir durumdur. Halk arasında buna “rüyalanma” adı verilir.

Cinsel fanteziler cinsel kimliğin gelişiminde oldukça önemli yer tutmaktadır. Çocukluk çağındaki cinsel imajinasyonlar (hayaller) sayesinde cinsel kimlik normal gelişimini sağlamaktadır. Ayrıca bu şekilde adolesan, cinsel rolünü de öğrenilir. Otoerotik aktivite erişkin yıllara kadar sürdürüldükten sonra yerini “koitus” (coitus) yani gerçek cinsel ilişkiye bırakır.

Cinsel ilişkileri olan çiftler masturbasyon yapar mı?
Çiftler veya evliler de masturbasyon yapar mı? Normal midir?
Cinsel ilişkileri olan çiftlerin de masturbasyon yapması doğaldır. Masturbasyon kişinin kendisine veya partnerine elle veya ağızla yapması şeklinde olabilir.
Koitus yeterince tatminkar değilse, cinsel uyaranlar çok fazlaysa veya cinsel gerilim aşırıysa zevk alma ve gevşeme amaçlı masturbasyon yapılabilmektedir.

Ayrıca partnerin olmadığı durumlarda da masturbasyon alternatif bir çözümdür.

Kadınlar nasıl masturbasyon yapar?
Kadınlar en sık olarak elle dıştan klitoris uyarısı ile masturbasyon yapmaktadırlar.
Elle veya yabancı bir cisimle vulva ovuşturularak veya sıkılarak yapılan klitoral uyarılar genellikle orgazm ve boşalma ile sonuçlanmaktadır. Titreşimli vibratörler klitoris uyarısı sağlayarak boşalmayı sağlayabilir.

Banyoda basınçlı su tutularak klitorisin uyarılması da diğer bir masturbasyon yöntemidir.
Hem kadın hem de erkekler masturbasyon sırasında bebek yağı veya sabun gibi kayganlık sağlayıcı maddeler kullanmaktadırlar.
Kadınlar masturbasyon yaparken vücutlarının meme ucu, bacak arası, kulak arkası gibi haz bölgelerini de elleri ile uyararak orgazmı sağlayabilmektedirler. Bazan pornografik film, cd veya dergiler de orgazm sırasında kullanılabilmektedir.

Kadınlar bazen dildo (yapay penis) veya başka yabancı maddeleri vajina içine sokarak, klitoris ve G Noktası aracılığıyla vajinal tatmin yolunu arayabilmektedir. G noktası vajinal girişte 2-3 cm içeride vajinal ön duvarda yer alan bir alandır ve koital orgazmı sağlar. Vajina içine parmak veya parmaklar sokularak (elle) G noktası uyarılarak da özdoyum sağlanabilmektedir.
(Aşağıdaki Resim- Klitoris Anatomik Yapısı)
Klitoris nerededir? Orgazmı nasıl sağlar? G noktası ve clitoris

Yine bazı kadınlar bacaklarını kapatıp, bacakların birbirine sürttürülmesi ile de masturbasyon yapılabilmektedir. Bu şekilde masturbasyon yapmak halk tarafından dikkat çekici olmadığı için tercih sebebi olabilmektedir.
Bir kadının nasıl masturbasyon yapılacağı (mastürbasyonun şekli) aslında ergenlik döneminde öğrenilen hareketlerin, tekrarlarla davranış kalıbı haline gelmesi ile şekillenmektedir.

Master and Jhonson, klitorisin baş kısmı olan “glans” ın çok duyarlı olması nedeni ile kadınların daha sıklıkla klitorisin gövde kısmını kullandıklarını ortaya koymuştur.

Klitoris ve G noktası ile ilgili detaylı bilgiler için tıklayınız  >>>

Evli çiftlerin masturbasyon yapması normal midir?
Evet.
  Aşırıya kaçılmadan yapılan cinsel fanteziler ve masturbasyon evlilikte doğal olarak karşılanmaktadır.
Ancak aşırıya kaçılan, masturbasyon olmazsa ilişkide olmaz gibi zorunluluk halleri cinsel tedavi gerektirir.

Vajinismuslu çiftler de masturbasyon yapar mı?
Evet.
  Tam penetrasyonu sağlayamayan bakire ve bekarete önem veren, asla gebe kalmak istemeyen veya vajinismus sorununa sahip çiftler elle birbirlerinin genital organlarını okşayarak veya sürtünme yolları ile masturbasyon yapar ve orgazma ulaşabilirler. Buna "non penetrative sex" adı verilir.

Masturbasyon amacı ile kullanılan vibratörler
Masturbasyon amacı ile hem kadın hem de erkeklerde “vibrator” kullanımı da yaygındır.

Vibratörler kadınlarda genital organlarda titreşim etkisi ile klitoral uyarılma ve hazzı sağlayarak etki etmektedir.
Erkekler de vibratörlerin titreşim etkisini penislerinde hissederek hazzı sağlayabilirler.

Vibratör veya dildo gibi cinsel fantezi ürünlerinin ve sex oyuncaklarının cinsel ilişki sırasında veya öncesinde kullanılmaları doğal olarak karşılanmalıdır.

Masturbasyon hakkındaki yanlışlar
Cinsellikle ilgili yanlış bilinen bir takım hurafelere “cinsel mit” (sexual myth) adı verilir. Cinsel mitler dilden dile dolaşan, kaynağı belirsiz adeta şehir efsaneleri gibidir.
Bir takım ahlaki ve geleneksel tabulardan dolayı masturbasyon hakkında da bir sürü yanlışlar yani cinsel mitler mevcuttur.

Mastürbasyonla ilgili cinsel mitlerin en sık olanları:
- Masturbasyon akıl hastalığına yol açar.
- Masturbasyon cinsel güçte azalma yapar.
- Masturbasyon kısırlık yapar.
- Mastürbasyon iktidarsızlık yapar.
- Masturbasyon ahlaksızlıktır ve asla yapılmamalıdır.
Tüm bu söylemlerin tıbbi ve bilimsel olarak hiçbir önemi yoktur.
Tarihte Masturbasyon
Ortaçağ, hatta rönesans döneminde batıda masturbasyon yapmak son derece kötü ve kanun dışı bir hareketti. Bazı ülkelerde masturbasyon yapanlara ölüm cezası dahi verilebiliyordu. Bu durum günümüzden neredeyse 100 yıl öncesi kadar devam etti.

Masturbasyon önleyici alet
İlginç olan bu dönemlerde Çin, Hindistan ve diğer uzak doğu ülkelerinde Kamasutra (Hint sevişme sanatı), Tao ve Tantra gibi cinsel felsefeler ile kişiler Avrupalılardan çok daha farklı bir boyutta cinselliği yaşamaktaydılar.
Avrupa'da bu kadar cinsel kısıtlamaların olması, cinsellikle ilgili bilimsel çalışmaların da önünü tıkamaktaydı. Batı dünyası cinsellikle ilgili ilk bilgileri doğu felsefelerinden edinmiş ve halen de edinmeye devam etmektedir.


Üstteki resim- İngiltere'de 19. yüzyılda erkeklerde masturbasyon önleme için geliştirilmiş bir alettir.

Masturbasyon yararlı mıdır?
Masturbasyonun yararları ile ilgili bir takım bilimsel çalışmalar bulunmaktadır.
- Masturbasyon depresyonu düzeltir.
- Kişinin kendisine olan özgüveni arttırır.
- Cinsel ilişkiden önce partnerlerin birbirine karşı yaptıkları masturbasyon ile çiftler birbirlerinin ve kendilerinin vucutlarındaki "haz bölge haritalarını" belirler.  Bu da "sensate focus" yani haz için dokunmayı öğrenmede önemlidir.
- Masturbasyon erkeklerde prostat kanserini önler. 2003 yılında Avustralyalı araştırmacı Graham Giles, 20'li yaşlarda haftada 5 veya daha fazla masturbasyon yapan erkeklerin prostat kanserine yakalanma riskinin azaldığını bulmuştur.  Ancak bunun nedeni birleşme olmaksızın sık masturbasyonlar ile cinsel ilişkiden uzak durulması ve kanser yapan viruslerin alınmaması olabilir.
- 2009 yılında İngilterede NHS'ye konu olan bir slogan "Günde bir orgazm doktoru sizden uzak tutar" olmuştur.

Masturbasyon ve Gebelik
Masturbasyon sırasında yüzeyel ilişki ile (sürtünerek) dış genital alana boşalan meni içindeki spermler ile gebelik olasılığı vardır. Çünkü spermler bakire bir genç kızda veya vajinismus hastasında yüzerek tüplere ulaşıp yumurtayı dölleyebilir.

Diğer taraftan Tüp bebek (ivf) ve aşılama (ıuı) tedavilerinde de erkek eşlerden laboratuar ortamında masturbasyon ile meni örneği vermesi istenmektedir.
Cinsel terapilerde masturbasyonsuz egzersizler düşünülemez…
Evet.
  Hem erkek hem de kadın cinsel terapilerinde masturbasyon olmaksızın cinsel terapi olamaz.
Masturbasyon, gebelik, cinsel teraoiler, cinsel isteksizlik, anorgazmi (orgazm olamama)Bazı cinsel terapilerde, özellikle erkeklerde erken boşalma, sertleşme problemleri ve cinsel isteksizlikte kişilere ev ödevi olarak özel bir takım masturbasyon çalışmaları da verilebilmektedir.

Yine kadınlarda vajinismus, cinsel isteksizlik ve anorgazmi gibi cinsel sorunlarda da verilen özel mastürbasyon uygulamaları son derece önemlidir.

Aşırı masturbasyon yapmak sakıncalı mıdır, ne zaman cinsel tedavi gerektirir?
Bir kişi masturbasyon yapmadan duramıyorsa, cinsel ilişki öncesi veya sonrasında mutlaka yapma gereksinimi duyuyorsa, bu hali kendisinde bir saplantı haline gelmişse bu durum patolojik bir hal almıştır ve cinsel terapi gerektirir.
Hiperseksüalite (Seks bağımlılığı) adı verilen bazı durumlarda aşırı masturbasyon isteği kişinin sosyal hayatını da olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Çünkü "masturbasyon olmazsa olmaz" durumuna gelmiştir. Bu durum "compulsive masturbation" veya masturbasyon takıntısı olarak da bilinmektedir.

Bipolar (manik depressif) kişilerin bazıları da manik dönemlerde artmış cinsel istekleri ile yoğun bir şekilde masturbasyon yapabilirler veya en yakınlarında buldukları kişilerle cinsel ilişkiye girebilirler.
Mastürbasyon ağrısı
Bazı durumlarda kişiler mastürbasyon sırasında genital bölgelerinde ağrı duyabilirler. Bu durumlarda psikolojik nedenlerden önce organik nedenler ön planda düşünülmelidir.
Vajinadaki yırtıklar ve erkeklerdeki peyronie hastalığı orgazm ağrılarının nedeni olabilir. Fimozis (penis derisinde darlık) da erkekte masturbasyon ağrısına neden olabilmektedir.
Cinsel ilişki veya masturbasyon sırasında penisin kırılması ("penil fraktur"), penise gelen darbeler ile yaşanan penil travmalar, seks oyuncakları veya penis büyütücü vakumların etkileri sonrasında penis hasar görebilir. Bu durumda erkeklerde hem masturbasyon hem de cinsel ilişki ağrılı ve zor bir hale gelebilir.

Bazan de aşırı mastübasyon yapma davranışı, kişilerde daha sonraki mastürbasyonlarda ağrı ve acı hissine neden olabilir.

Penisin sertleşme süresini uzatan bazı ilaçlar da (Viagra, Levitra, Cialis veya Lifta gibi) kişilerde hafif tansiyon düşmesine bağlı olarak masturbasyon veya cinsel ilişki sırasında baş ağrılarına veya migren türü ağrılara yol açabilmektedir.

Otoerotik asfiksi nedir?
Otoerotik asfiksi, kişilerin orgazm sırasında his duygusunu ve hazzı arttırmak amacı ile kendilerini nefessiz bırakma yöntemlerini kullanmalarıdır.

Özellikle mastürbasyon yaparken bir kişi kendisini boynundan asabilir, yarı şekilde kendisini boğabilir.
Kişiler kendilerini orgazm sonrasında çözmeyi planlasalar da yılda ortalama olarak 500 ile 1000 arasında kişinin bu şekilde masturbasyon kazası sonucunda öldüğü tahmin edilmektedir.

Otoerotizm düşkünü olan kişilerin çoğu erkektir. Genellikle travestisizim de tabloya eşlik etmektedir.
Otoerotik asfiksiye bağlı ölümlerin çoğu ergenlik dönemlerinde olmaktadır. Bu tür mazohistik uygulamalar şizofreni gibi akıl hastalıklarında ve major duygudurum bozukluklarla da sık olarak görülmektedir.


Kaynak:
http://www.jinekolognet.com

********************************************************************** 

Mastürbasyonun ne kadarı insan sağlığına zararlı?

Yapılan araştırmalara göre, günde dört defadan fazla yapılan mastürbasyonun ciddi sağlık problemlerine yol açtığı belirtildi

 

Normal ölçülerde yapıldığında faydalı sayılan mastürbasyonun her şey gibi aşırıya kaçıldığında bazı zararları olabilir.  Aşırı mastürbasyon karaciğeri de yorar; seksüel bitkinliğe, hatta zamanından erken iktidarsızlığa veya ereksiyon sorunlarına sebep olabilir. Mastürbasyonda aşırıya kaçıldığında yorgunluk, saç dökülmesi, hafıza zayıflaması, bulanık görüş, kasık ve testislerde ağrı gibi sağlık problemlerini de beraberinde getirebiliyor.
GQ dergisinin seks editörü Merve Baran'ın haberine göre, araştırmaların mastürbasyonu maksimum günde birkaç kereye kadar normal kategorisine sokabiliyor ama eğer günde dört defadan fazla yapıldığında ciddi sağlık problemlerine yol açtığını ortaya koydu.
Merve Baran'ın GQ dergisinde "Fazla mastürbasyon yapıyor olabilir miyim? Ne kadarı fazladır?" başlığıyla yayımlanan haberi şöyle:
İşin aslı, fazla mastürbasyon yapmak gerçekten zor ama imkansız değil. Ne sıklıkta kendini tatmin ettiğini bilmiyorum ama sosyal veya iş hayatında aksamalara sebep olmadıkça fazla sayılmayabilir. Araştırmalar maksimum günde birkaç kereye kadar normal kategorisine sokabiliyor ama eğer günde dört defadan fazla yapıyorsan, gerçekten bu işe fazla mesai harcadığını söyleyebiliriz. Normal ölçülerde yapıldığında faydalı sayılan mastürbasyonun her şey gibi aşırıya kaçıldığında bazı zararları olabilir. Aşağıdaki maddeleri okuyunca bakalım kendini eskisi kadar sevebilecek misin?
1- Fazla mastürbasyon aşırı asetilkolin salgılanmasını sağlayıp otonom sinir sistemini etkiler. Bu hormonun aşırı salgılanması vücutta seks hormonları dopamin ve serotoninin artmasına ve kimyasal bazı dengesizliklere sebep olur: Yorgunluk, saç dökülmesi, hafıza zayıflaması, bulanık görüş, kasık ve testislerde ağrı...
2- Aşırı mastürbasyon karaciğeri de yorar; seksüel bitkinliğe, hatta zamanından erken iktidarsızlığa veya ereksiyon sorunlarına sebep olabilir. Ereksiyon olmadan penisten sperm sızıntısı da sık rastlanan yan etkilerden biridir. Bunu daha anlaşılır hale getirmek istersek, sperm giriş-çıkışını ayarlayan vana sisteminin, aşırı kullanımdan dolayı laçka olarak, görevini yerine getirmemesi olarak düşünebilirsin.
3- Aşırı uçları düşünürsek, kendini tatmin bağımlılığı da diğer bağımlılıklar gibi aile ve iş hayatını etkileyebilir. Eğer kendini uçuruma yakın hissediyorsan günlük aktivite sayını azaltarak bu alışkanlığını kontrol altına alabilirsin. Tabii bunu söylemesi yapmaktan daha kolay. Kendini mastürbasyon diyetine sokacak gücü bulamıyorsan, gözünün önüne kelleşmiş, iktidarsız ve yaşından önce sahalardan çekilmek zorunda kalan görüntünü getir. Bu da işe yaramıyorsa bir seks terapistine görünmende fayda var. Ne demişler; her şeyin azı karar, çoğu zarar.

  Kaynk:

http://t24.com.tr 

********************************************************************** 

********************************************************************** 

 

Kaynk:

**********************************************************************

 

 

Kaynk:

**********************************************************************

 

 

Kaynk:

**********************************************************************

 

 

Kaynk:

**********************************************************************

 

Kaynk:

**********************************************************************

 

Kaynk:

**********************************************************************

Hiç yorum yok: