UYARI

UYARI
Türk Ceza Kanununun 226. maddesi uyarınca 18 yaşından küçüklerin bu siteyi gezmeleri Yasaktır. 18 yaşından küçük iseniz derhal siteyi terkedin 18 yaşından küçük olan kişilerin bu siteye girmesini önlemek için, internet ortamında veya bilgisayar satış mağazalarında satışı gerçekleşen “AİLE KORUMA PROGRAMI” satın alabilir ve bilgisayarınıza bu programı kurarak, sitemize girişi engelleyebilirsiniz.

Farklı Partnerler Seçmeyin !

cinsel hayatında çok çeşitliliği olan kişilerin hastalık kapması özellikle genitel organların emilmesi sayesinde ciddi sorunlara neden olur. Örneğin her hafta başka bir partnerler yatan birey için hastalık kaçınılmazdır ! Bunun için lütfen güvendiğiniz partnerler ile cinsel ilişki yaşarken organ emilimini gerçekleştirin yada kondom kullanarak sadece boşalma yoluna giderek fazla detaya girmeyin.

KADIN ORGAZMI - BİLMENİZ GEREKENLER

Kadınlar onu ister, erkekler de ulaştırmayı. Ama görünen o ki bu öyle pek sıklıkla olmuyor. İşte bunun için buradayız, kalem ve kağıdınızı hazırlayın, ders başlıyor. Çalışmaya başlamanız ve gerçek hayatta denemeniz için bilmeniz gerekenleri anlatacağız.

Zamanı Umursamayın
Sizin boşalmadan daha uzun seks yapabilmeyi kafanıza taktığınız kadar bir çok kadın orgazma ulaşmalarının uzun sürdüğünün farkındadır ve çoğu zaman orgazm taklidi yaparak vazgeçerler. Çözüm? Orgazma kafanızı takmayın, sizin ve onunkini. İsveçli araştırmacıların yaptığı son çalışma gösterdi ki rahatlamış hissetmek kadın orgazmı için en önemli etken.
Ona tüm gecenin sizin olduğunu söyleyin ve ona zevk vermeye odaklanın, orgazmı kafaya takmayın. Çalışmalar gösteriyor ki normal bir kadının orgazma ulaşması 15 ile 40 dakika arasında sürüyor.
Onu Yeteneğinizle Baştan Çıkarın
En iyi seks daha kıyafetler üzerinizdeyken başlar. Onu güldürebilmeniz ve hoşça vakit geçirtebilmeniz, iyi görünmenizden ve sağlam bir vücuda sahip olmaktan çok daha önemli. Evet, esprili olmanız gerekiyor ve bu bir yetenek.

Soyunduğunda Onunla Konuşun
Araştırmalar gösteriyor ki cinsel organlarının görüntüsü hakkında endişe duyan kadınlar oral seks ile daha zor orgazm oluyorlar. Ayrıca vücutlarını beğenmeyen ve utanan kadınlar daha seyrek seks ihtiyacı duyuyorlar.  
Öyleyse ne yapmanız gerekir? Çıplakken nasıl göründüğü hoşunuza gidiyorsa ve herhalde öyledir, bunu onunla paylaşın.

Üst Kısma Nazik Davranın
Ön sevişme esnasında, göğüslerinin üst, alt ve yan kısımlarını okşayın, bu bölgeler gerçekte uyarılmamış göğüs ucundan daha duyarlıdırlar. Yavaş yavaş göğüs uçlarına geçin ve kadının verdiği tepkilere dikkat edin. Ortam ısınırken göğüs uçları kanla dolmaya ve sinir uçları hassaslaşmaya başlar. Yavaş olun, bu bölgeye yeterince zaman ayırın.
Favori Dokunuşlarını Öğrenin
Kadınların okşama sırasında en sevdikleri şey, yavaş ilerlemedir. Yanına uzanın ve avuç içinizi klitorisinin az üzerine yerleştirin. Orta ve yüzük parmaklarınızla dış dudakları boyu boyunca hafifçe okşayın. Yavaş yavaş basıncı artırın. Doğrudan olmayan uyarma eklemek için avcunuzla klitoris civarını kavrayın, klitoris çok hassas olduğu için yeterince uyarılmadan klitorise doğrudan dokunulmamalıdır. Kadın tahrik oldukça tüm elinizi hareket ettirirken parmaklarınızın ucu ve orta kısmıyla yavaş yavaş klitrorisi uyarmaya başlayabilirsiniz.

Açınızı Değiştirin
Değişik birleşme açıları deneyerek en çok hangisinden hoşlandığını öğrenmeye çalışın. G-noktasını (vajina ön duvarında 3-5 cm içeride) uyarmak için parmaklarınızla bu bölgeye masaj yapın. Bu süngersi bölge kadın tahrik oldukça şişer. Bir çok kadın bu bölgenin uyarılmasıyla doruğa ulaşabilir. Eğer partneriniz bundan etkilenmiyorsa bunu hafızanıza kaydedip diğer şeylerle devam edin.  

Birden Çok İşe Yarayan Hareketler Deneyin
Partnerinizin aldığı zevki artırmak için, hassas bölgelerine daha fazla temas sağlayan pozisyonları denemelisiniz. İşte bir örnek: Sırt üstü yatmasını ve bacaklarını uzatmasını isteyin. Üzerine tırmanın, kolanızı omuzlarının etrafında kıvırın ve dirseklerinizden destek alın. Burada amaç penis kökünün klitorisine temas sağlaması. Yavaşça yukarı-aşağı hareket ederek tüm bedeninizi kullanın.
Bir diğer ipucu; kasığınızı dairesel veya yukarı aşağı hareket ettirerek klitorisini uyarın. Bu hem sizin uyarı seviyenizi azaltarak daha uzun süre kalmanızı sağlar hem de onun klitorisini uyararak daha çok zevk almasına yardımcı olur.
Orgazma Yaklaştığını Hissedin
Oral seks yaparken yavaş olun, birden saldırıya geçmeyin. Önce bacaklarının iç kısımlarını, dış ve iç dudakları öpün. Sonra dilinizi geniş olarak kullanarak iç kısımlara geçin. Kalçalarının hareketini izleyerek hoşlandığı ritmi yakalayın. İnlemelerine kulak vererek hangi teknikten daha çok hoşlandığını anlamaya çalışın.
Orgazma yaklaşma sinyallerini anlamaya çalışın. Bil elinizi karnına koyarak orgazm öncesi kasılmaları hissetmeye çalışın.
Onu İzleyin
Erkekler orgazma yaklaşırken geri dönülemez noktayı aştıklarında artık top patlasa da kendilerini engelleyemezler. Ancak  tam tersine orgazma yaklaşırken eğer durur veya hareket değiştirirseniz kadınlar birden soğuyabilir. Yeni şeyler denemeyi severiz, tekniğinizi değiştirmek de faydalıdır ancak işe yarayan bir şey yapıyorsanız partneriniz orgazma ulaşana kadar aynen devam etmelisiniz.

Önce O Gelsin
Hassas klitorisi olan bayanlar için, “önce kadınlar” stratejisi uygundur. Eğer klitorisi uzun süre uyarırsanız biraz tahriş olur ve daha sonra el veya ağız yoluyla uyarılmaya cevap vermeyebilir. Öyleyse cinsel birleşmeye geçmeden önce onun orgazma ulaşmasını sağlamalısınız.
Ödül: Kadınların orgazm sınırı ilkinden sonra azalır ve ikinciye ulaşmaları daha kısa sürer.

Kaynak:
http://www.erkekbilir.com
*****************************************************************************

Kadın Cinselliği. Tatminin Rolü

Sessizlik sözcüğünü telaffuz ettiğimde/Onu yok ediyorum
Wislawa Szymborska, The Three Oddest Words
Cinsellik hem kadınları hem erkekleri “performans gösterme” baskısı altına alan cinsel devrim nedeniyle büyük değişikliğe uğramıştır. Bundan önce birçok erkek doğrudan cinsel birleşmeye odaklı sekse yöneliyor ve bunu temel amaçları olarak görüyordu. Buna karşın, kadınlar fiziksel şefkat görmeyi arzuluyor ve cinsel ve fiziksel yakınlığı ifade etmenin diğer yollarını araştırmak istiyordu.
Son yıllarda bazı seksologlar yeni bir ifade dili yaratma sürecinde olduğumuzu vurgulamaktadır. Kadınlar erkeklere fiziksel olarak ne istediklerini gösterirken, erkekler her zaman “şovu yönetmektense” yeni bir cinsel alışveriş türüne karşılıklı tam katılımın erotizmini kabul ederek partnerlerine karşı seks hakkında daha açık davranmaya başladı.
Bir kadının cinsel ihtiyaçlarını ve duygularını ifade etme becerisi bir çiftin rahatı ve uyumu açısından esastır. Artık kadınların sessizliği bozmaları ve partnerleriyle konuşmaları gerekmektedir.
Cinsel işlev, hem erkek hem kadın için isteği, uyarılmayı, orgazmı ve tatmini bir araya getiren “verimli bir döngü” olarak düşünülebilir.

Şekil: Cinsel işlevin verimli döngüsü
  • İstek: cinsel istek cinsel ilişkiye girme ihtiyacını ortaya çıkaran çeşitli içsel ve dışsal faktörlerden kaynaklanır. Bu evrilen bir olgudur ve kadınlarda adet döngüsü, gebelik, vs. gibi çeşitli fizyolojik durumlardan ve duygulardan etkilenir.
  • Uyarılma: fiziksel ve zihinsel uyarılmanın yoğunluğu ne kadar fazla olursa, orgazm olma olasılığı o kadar yoğun ve tatmin edici olacaktır.
  • Orgazm: cinsel yanıt döngüsünün zirvesi olarak kabul edilir; orgazm yoğunluğu hem zihinsel hem fiziksel heyecan durumuna bağlıdır ve partnerler arasındaki uyarıcı erotik yakınlıktan güç alır.
  • Tatmin: cinsel birleşme hakkındaki öznel, kişisel yargıyı ifade eder.
İsteğin ve heyecanın yoğunluğu, erotik oyunun kalitesi, duygusal katılımın yoğunluğu, deneyime ortaklık ve deneyimin içeriği: bu faktörlerin tümü kadınların (ve erkeklerin) cinsel birleşmeden sağladığı tatminin derecesini etkiler.
Kaynak:
http://onemliolansuresi.com

******************************************************************************
ORGAZM OLMA


Orgazm Olma Nedir? Nasıl Orgazm Olunur? 

Orgazm olma nedir? Nasıl olur? Cinsel ilişkinin Evreleri... Orgazm; Yunanca “şehvetli heyecan” anlamına gelen “orgasmus” kelimesinden türemiştir.

Orgazm, beynin cinsel uyarıları yoğun bir şekilde alması sonucu vücudun genital bölgelerinin eş zamanlı olarak bu uyaranlara cevap vermesi şeklinde tanımlanmaktadır.  Yani sevişme sırasında cinsel hazzın en yoğun şekilde yaşanmasıyla orgazm gerçekleşir ve bu sırada rahim, vajina istem dışı (kontrolsuz) ve güçlü bir şekilde kasılmaktadır (Reubens,1982).

Genital kasılmalar (spazmlar), orgazmdan sonra bütün vücuda yayılmaktadır (Kinsey ve ark., 1953).
Orgazm olma ile birlikte kadınlarda cinsel gerilim hızlı bir şekilde azalmaktadır.

Cinsel uyarı nasıl oluşur?
İnsan beyni seksüel uyarıları duyu organları ile alır, işler ve öğrenilmiş tecrübelerin ışığında gövdenin cevap vermesini sağlar.
Beyindeki seksüel uyarı görme, dokunma, işitme, koklama gibi duyusal faktörlerle veya yalnızca düşünce (cinsel fantezi) ile başlayabilir.

Beyin ve vücut seksüel uyarılmayı ayrı ayrı başarabilmelerine rağmen, orgazm ancak bunların bir arada hareket etmeleri ile gerçekleşebilir.

Kadınlarda sadece düşünce yolu ile hiçbir fiziksel temas olmadan orgazm yaşanabilir, ancak bu durumda da beynin ürettiği orgazmı vücut yaşamaktadır.
Doğum esnasında bile bu uyarıların bulunmasına rağmen orgazmın olmaması bu hadisenin zihinsel yönünü işaret etmekte ve daha ziyade öğrenilmiş bir fonksiyon olduğunu düşündürmektedir. Yani, orgazm olma bir kadına cinsel terapi ile "öğretilebilen" bir işlevdir.

Kadınlar nasıl orgazm olur?
Orgazm fazı, sempatik sinir sistemi tarafından oluşturulan myotonik bir yanıttır.
Uyarılma fazı sırasında oluşmuş olan gerilimin ani olarak boşalması şeklinde hissedilir.

Bilinç bulanıklığının da eşlik ettiği kısa ve yoğun bir andır; cinsel duyguların en zevklisidir, Özellikle bilinç freni ortadan kalktığında kişiler rahat bir şekilde orgazm doyumuna ulaşabilmektedirler.
Kadınlarda orgazmı tetikleyen faktörler nelerdir?
Kadınlarda orgazm olmayı etkileyen ve kolaylaştıran faktörler:
 Genital ve genital olmayan çeşitli bölgelerin erotik stimülasyonu
– Klitoris ve vajina (Halban’s fasia ve ön vajinal duvar)
– İdrar kanalı çevresi, glans, meme ve meme ucu ya da mons pubis
– İmgelerle canlandırma veya hayal kurma
– Hipnoz
  Uyku esnasında da orgazm olabilir.
Orgazmın olmanın belirtileri nelerdir?
Cinsel aktivitedeki aşırı gerginliğin aniden durması ve bunun sonucunda sakinleşme, kadınlarda orgazmın en belirgin belirtisidir (Kinsey ve ark.,1953).

Masters ve Johnson'a göre orgazmın başlangıcı “havada asılı kalma” hissi gibidir.
Orgazmın başlangıcının kadının zihninde hissettiği an mı yoksa fiziksel belirtinin görüldüğü an mı olduğu konusu tam olarak net değildir.
Orgazmın belirtileri:
 Yaklaşan belirtiler
- Labia minörde (iç dudaklarda) pembeden kırmızıya renk değişimi
 Gerçek orgazm esnasında meydana gelen belirtiler
- Vajinal ritmik kasılmalar (pelvik çizgili kaslar)
- Rahim kasının kasılması
- Anal sfinkter kasılması
- Prolaktin (süt hormonu) salınımı
  Orgazm sonrası belirtiler
- Meme ucunda renk solması
- Artan plazma prolaktin düzeyini koruma
- Vajinal nabız dolgunluğunda artış
Orgazm olmanın genital belirtileri:
 Klitoris: Glans (%50) ve şaftta kabarma, klitoral katlantının altından çekilme
 Labia major (Büyük dudaklar): İncelme ve perine üzerine yassılaşma
 Labia minor (Küçük dudaklar) : Çapta genişleme, renk değişiklikleri, lubrikasyon
 Vajina: Kan akımı, basınç, lubrikasyon, yüzey pO2, Na+ ve Cl_, uzama (+2,5 cm),
 Utero servikal yükselme ile birlikte çadırlaşma (genişlik +3,75 - 4,25),
 Pelvik çizgili kas kasılmaları nedeniyle dışta üçte birlik bölümde (orgazmik platform) ritmik kasılmalar
 Rahim: Pelvise doğru yükselme, düz kasta ani kasılmalar
 Serviks (rahim ağzı): Hemen orgazm sonrası oluşan, 20-30 dakika süren kanalda genişleme
 Rektal sfinkter (makad büzücü kası): Vajinal kasılmalarla paralel kasılmalar görülmektedir.
Orgazm olmanın diğer belirtileri:
Solunum: Orgazm başlangıcında maksimuma ulaşır (>40/dk)
 Kan basıncı: Orgazm başlangıcında maksimuma ulaşır, sonra azalır (sistolik +30-80 mm Hg, diastolik +20-40 mm Hg)
 Kalp hızı: Orgazm başlangıcında maksimuma ulaşır, sonra azalır (110-180/dk)
 Ateş basması, kızarıklık: karın üzerinde, göğüs ön duvarından boyun ve yüze yayılan yüzeysel makülo-papüler (vazokonjestif) cilt kızarıklığı, orgazmda en yoğundur
 Terleme: Kadınların %33’ünde sırt ve göğüs bölgesinde olur
 Memeler: +0,5-1 cm uzama, +0,25-0,5 cm’lik tabanda genişleme olur. Meme üst kadranındaki deri en hassas iken, areola daha az, meme ucu en az duyarlıdır
 Meme uçları (aerola): Kızarıklıklarda hızlı olarak azalma olur, buruşma görülür. Orgazm olmazsa areola daha yavaş küçülür ve buruşma olmaz
 Ses çıkarma: İç çekmeler, inlemeler, hırıltılar olur
 Myotoni: Boyun, yüz, kol ve bacaklarda kasılmalar olur

Orgazm sırasında ne tür hormonal değişiklikler olur?Orgazm sırasında ;  Ön hipofiz lobu prolaktin (süt hormonu)
 Arka hipofiz lobu da ADH (Vasopressin) ve oksitosin hormonlarını salgılar.

 Oksitosin: Oksitosin düzeyi ile ilgili orgazm memnuniyeti arasında ilişki bulunmamaktadır. Orgazm sırasında ortaya çıkan rahim kasılmalarından oksitosin hormonu sorumludur.

Bu arada oksitosin "aşk hormonu" olarak da bilinmektedir. Çünkü aşık olan, cinsel olarak tutku ile birisine bağlanan kişilerde oksitosin hormonunun bol miktarda salgılandığı görülmüştür.

 Prolaktin (Süt hormonu): Orgazmdan sonra artar ve 60 dak. sürer. Prolaktin özellikle meme uçlarının dokunularak uyarılmasıyla salınmaktadır.
Orgazm olma açısından kadınlar daha şanslıdır !...
Kadınlar cinsel ilişki sırasında veya cinsel fantezileri ile çok kısa zaman aralıklarıyla üst üste, çok sayıda, uzun süren orgazmlar yaşayabilirler. Bu durum "status orgasmus" veya "extended orgasm" olarak bilinmektedir.  Erkekler bir kere orgasm olduktan sonra belli bir süre dinlenme ihtiyacı duyarlar.
Diğer taraftan erkeklerde, bir kere başladıktan sonra seksüel stimülasyon (uyarı) dursa bile orgazm gerçekleşir. Kadınlarda ise klitoral ya da vajinal orgazmın ortasında stimülasyon (uyarı) durursa orgazm da durabilir.

Diğer taraftan kadınlar hiç bir cinsel uyarı olmaksızın yalnızca düşünce güçlerini kullanarak bir takım cinsel fantezileri ile orgazmı yaşayabilirler.
Bir erkeğin orgazm olabilmesi için mutlaka penisine mekanik olarak bir uyarı alması gereklidir.

Kaynak:
http://www.jinekolognet.com

******************************************************************************
Kadının Orgazmı

Evlilik yaşamında kadının orgazmı değil, orgazm olamaması büyük bir sorun oluşturur. Kadınların birçoğunda rastladığımız cinsel sorunların arasında, masturbasyon ve orgazmdan, cinsel birleşme sırasında orgazma ulaşmayı öğrenmeye geçişte büyük güçlük çekmeleri geliyor.

Kadının orgazmını ve geçen olayları daha iyi anlayabilmek için orgazmı dört aşamada incelemek uygun olur. Bunlar sırasıyla uyarım, gerilim, doyum ve gevşeme.
Bu olaylar sırasında üç önemli fizyolojik durum görülür. Jenital organlarda kan toplanması, kaygan sıvı salgılanması ve adale kasılmaları.
1. Uyarım: Uyarım beyne gider. Beyinden kalkan ve omurilikten çıkan uyarı sonucu iç ve dış dudaklar ve bızıra kan gelir ve bu kısımların şişip, renk değiştirmesine neden olur. Dış dudaklar yanlara doğru çekilerek, döl yoluna girişi kolaylaştırır. Bu organlar dokunmaya, cinsel uyarıma artık çok duyarlı hale gelmiştir. Memelerin uçları sertleşir ve memeler tümüyle büyürler. Dölyolu duvarlarından, kayganlaştırıcı bir sıvı salgılanır. Solunum hızlanmış, nabız sayısı yükselmiştir. Uyarımın arttığı bir sırada dölyatağı dikilir ve çadır fenomeni dediğimiz dölyolunun üst kısmının genişlemesi görülür. Ayrıca “sex flash” denilen derinin kırmızılaşması göze çarpar.

2. Gerilim:
Cinsel doyumdan başka bir şeyle artık kişinin pek ilgilenmediği, cinsel hazza ulaşmak için uğraşılan bir devredir gerilim. Çeşitli aşk oyunlarıyla fiziksel ve duygusal bütünleşmeye yönelinir. Dölyolunun 1/3’lük giriş kısmı gerilim sırasında penisi kavrayıcı bir şekilde daralır. Orgazmik manşet dediğimiz, adaleler orgazm kasılmasına geçişe hazırdırlar. Bu salgılar aygıtlarla yapılan ölçümler sonucu saptanmıştır.

Bu gerilim safhası doyuma ulaşabilmek için çok önemlidir. Eğer gerilim süresi ve niteliği kadının gereksinmesine uygun değilse kadın orgazma ulaşamaz. Daha önce de dediğim gibi; orgazm, öğrenilebilen bir reflekstir. Bu nedenle orgazma ulaşmak için kadının çaba göstermesi, kendini tutup kasmaması gerekir.

3. Doyum (Orgazm):
Gerilimim sonunda, kadın denetleyemediği ve denetlemek istemediği gerilimin kendini aştığını hisseder. Orgazmın tarifi çok zordur. Genelde kadının leğen boşluğu ve derinlerinde dölyolunun orgazm manşeti denilen bölümünde birbirini takip eden kasılmalarla kendini belli eder. Sanki bir silkinme nöbeti gibidir. Orta dereceli bir orgazmda kadın 3 - 5, kuvvetli bir orgazmda 8 - 12 kere kasılma hisseder. Başta karın bölgesi kasları olmak üzere, hepsi kasılır. Makat çevresi adalelerinde de şiddetli kasılmalar olur. Bu kasılmalarda beyinden salgılanan oksitosin (oxytocin) ve prolaktin hormonunun etkisi olduğu son yıllarda ortaya konmuştur. Kadında orgazma ulaşmaya, Türkçe’de gelme denir. Bu “gelme” erkekteki boşalmaya uyar. Fakat her kadın ve erkeğin her cinsel birleşmede aynı zamanda orgazma ulaşması mümkün değildir.

Kadının “gelmesi ”si sırasında kadından da bir sıvı (ejakulat) gelir. Bu 0 - 250 ml arasındadır. Fakat pek çok kadın bunun farkında değildir. Ancak bu sıvı çok miktarda salgılandığında dikkat çeker. Kadından gelen sıvı (ejakulatı) idrar yolu deliğinin her iki yanındaki iki ufak skene bezi adı verilen salgı bezinden kaynaklanır.

4. Gevşeme:
Cinsel dürtü ve doyuma ulaştıktan sonra yapılmış istatistik elimizde pek çok veri var. Ülkemizde Söz Gazetesi’nin yaptığı bir araştırmanın verilerini sunuyorum. Bu verilerin tümüyle Türkiye’deki yaşamı yansıttığına inanmıyorum. Gelen mektuplardan, hasta ve çevresindeki aynı sorunu olan, orgazm olamayan kadınların yakınmaları değerlendirildiğinde bu cinsel sorunun daha büyük boyutlarda olduğu izlenimi doğuyor. Ankete katılan kadınların profili şöyle: yüzde 33’ü 22 - 25 yaş arası, yüzde 32’si 26 - 30 yaş arası, yüzde 14’ü 31-35 yaş arası, geri kalan grup ise 35 yaşın üstünde. Eğitim durumları da şöyle: yüzde 49’u üniversite mezunu, yüzde 32’si lise mezunu, yüzde 12’si üniversite üstü eğitim görmüş, yüzde 7’si ise ortaokul mezunu. Anketimize katılan kadınların tümü çalışıyor, yüzde 51’i bekar, yüzde 34’ü evli ve yüzde 15’i ise dul.

“Orgazm oluyor musunuz?” sorusunu, kadınların yüzde 48’i  “Evet, çoğunlukla”, yüzde 38’ i “Evet, bazen” diye yanıtlıyor. Kadınların yüzde 3’ü hiç orgazm olmadığını söylerken, yüzde 14’ü bu soruyu yanıtsız bırakıyor. “Orgazm taklidi yaptınız mı?” sorusunu “Hayır, yapmadım” diye yanıtlayanlar çoğunlukta. Kadınların, yüzde 29’u ise orgazm taklidi yapıyor. Yüzde 67 oranında kadın vajinal ve klitoral orgazmın ayrı doyum yolları olduğunu savunuyor. Kadınların yüzde 12’si soruyu yanıtlamıyor. Vajinal birleşmeden kadınların yüzde 59’ u fizikler, yüzde 32’ si psikolojik zevk aldığını açıklıyor, geri kalanlar soruya yanıt vermiyor.
Kadınların yüzde 39’u klitorisin uyarılmasıyla, yüzde 20’si ise birleşme sırasında doyuma ulaşıyor. Yüzde 13’ü oral, yüzde 8’i anal seksle orgazm oluyor. Kadınların yüzde 54’ü oral, yüzde 30’u da anal seks yaptığını söylüyor. Oral seksi zevk alarak yapan kadın oranı yüzde 87. Kadınlardan yüzde 56’ sı isteyerek, yüzde 19’ u da istemeyerek anal seks yaptıklarını belirtiyorlar. Kadınlar cinsel ilişki sırasında eşlerinden nasıl davranışlar bekliyorlar? Yüzde 34’ü erkeklerle yumuşak, sevecen ve yavaş sevişmek yanlısı. Erkeğin sert olmasını isteyen kadın sayısı ise oldukça düşük. 100 kadından sadece 9’u sertliği tercih ederken, kadınlar hızlı sevişmelerden hoşlanmadıklarını da söylüyorlar.

Jinekoloji Uzmanı Dr. Akif POROY

Kaynak:
http://www.ailem.com 
******************************************************************************

orgazm taklidini yemeyelim, yedirmeyelim

 

68 yaşındayım, en az 36 senelik bilim adamıyım böyle bir saçmalık görmedim. yok efendim kadınların orgazmı bir gizemmiş,  yok efendim muammaymış. yok efendim.. efendim?
23 yıl 4 ay ve sonra bir iki gün daha süren çalışmalarımda kadın orgazmını, size saniyeli, puanlı anlatabilirim. bu silsile 5 safhalık bir süreçtir.. bunları anlatıyorum ki, manitalar size numara çekerse anlayın, kolpaya gelmeyin.
“evet hüsnü, mekemmeldi..”
sözlerine kanmamalı, olayı kendi gözlerinizle görmelisiniz..
1.safha:
vajinanın salgılar ile kayganlaştığı heyecanlanma devresidir. nedeni ne olursa olsun, ilk cinsel uyarılmayı izleyen 10-30 saniye arasında bu ıslanma başlar. klitorisin uyarılması, şart olmamasına rağmen, bu fazladan katkıda bulunur. meme uçları dikleşir ve göğüsler büyür. vulvanın dış dudakları (labia majör de derim) biraz açılırken, vulvanın iç dudakları (labia minör – halk arasında hal 9000  olarak da bilinir) şişmeye başlar. cinsel uzuvların yanı sıra bu safha, vücudun diğer kısımlarına da yansır, kasların gerilmesi ile nabız artar, tansiyon yükselir, cilt kızarıp alevlenir ve dişi kişi “ohh, s.u. (68)” diye hafiften inler..
2. safha:
bir devrenin nerde bitip diğerinin nerde başladığını söylemek zor da olsa, heyecan evresinden sonra durağanlık devresi (plato) görülür. nefes alma sıklaşır, nabız ve tansiyon yükselmeye devam eder. ciltteki alevlenme biraz daha belirginleşir ve yaygınlaşır.

kasların gerginliği artmıştır. meme uçlarının etrafındaki kısım şişer. en önemlisi, vajinanın dışa doğru ucunda, hemen hemen üçte birini meydana getiren dokular şişer. şişme sonucu, bu üçte birin (1/3) çapı yüzde elli (50\100 ya da %50) oranında küçülür ve penisi sıkıca yakalar ( ohhhş…) rahim ve vajinadaki değişmeler devam eder, rahim büyür, çocuk sahibi olmuş dişilerde (misal seda sayan) iki misline kadar çıkabilir. klitoris, aynı erkeğin penisinin kalkması gibi kalkar.(yavaaş) iç dudakların rengi pembeden parlak bir kırmızıya dönüşür. bu renk, uyarılma aynı şiddette devam ettiği takdirde; orgazmın bir (1) veya bir buçuk (9/6) dakika içinde gerçekleşeceğini müjdeler. kadınların “aman sabahlar olmasın!” dedikleri kısım genelde burasıdır.
3. safha:
orgazmın kendisidir. vajinanın dış taraftaki üçte biri (rakamlar yeter di mi?) ritmik kas kasılmaları yapmaya başlar ve yoğun bir zevk hissi doğar. bu kasılmalar, şiddet azalıncaya kadar her 48 salisede (saniyenin beşte dördü) 1 olur.
hafif bir orgazmda üç veya beş, şiddetli bir orgazmda ise sekiz ile on iki arasında kasılma olur. rahim (beşiktaşlı emektar futbolcu) de, doğum sırasında yaptığı gibi, dalga hareketine benzer ritmik kasılmalar yapar, fakat bunlar hissedilmez. diğer kaslar da aynı şekilde etkilenir. ayak ve eller sanki kramp girmiş gibi kasılır. insanlar bu sırada, kasların çabasını fark etmediğinden, ertesi gün bazı yerleri ağrıdığında şaşırırlar.


4. safha:
bir nevi çözülümdür. meme uçları etrafindaki şişkinlik iner, uçlar dimdik duruyor gibi gözükürler. bu bir kadının doyuma ulaşıp ulaşmadığını anlamanın en geçerli yoludur. ciltteki kızıllık ve alevlenme sanki demin sevişen o değilmiş gibi çabucak kaybolur.
bir çoklarında vücudu ince, parıldayan bir ter tabakası kaplar. beş ila on saniye arasında klitoris normal yerine gelir fakat normal büyüklüğüne dönmesi beş ile on dakika hatta yarım saat sürebilir. vajina gevşer, rahim küçülür, rahim ağzı, normal yerine iner. bu sırada büyük ihtimalle spermlerin daha kolay yüzmesi için, rahim ağzı hafifçe genişler. orgazmdan sonra vücudun uyarılmadan önceki haline dönmesi yarım saate kadar çıkabilir.
5. safha:
bu safha en önemlisidir. kıyafetler giyilir; adama, şaşkın bir bakışla, “dur yahu nereye gidiyorsun?” diye sorulur.

Kaynak:
http://www.umutkaracaoglu.com
******************************************************************************

Kaynak:

****************************************************************************** 

Kaynak:

******************************************************************************
 Kadın Boşalması

Kadın boşalması, orgazm sırasında vulva veya vajinadan sıvı fışkırması fenomenidir. Fışkırma (squirting) terimini duymuş olabilirsiniz.


Kadın Boşalması

Kadın boşalması, orgazm sırasında vulva veya vajinadan sıvı fışkırması fenomenidir. Fışkırma (squirting) terimini duymuş olabilirsiniz.

Tartışmalı bir konudur, özellikle (çoğu erkek olan) pornografi yazarları bütün kadınların orgazm sırasında boşaldıklarını ileri sürmüştür. Bu doğru değildir.
Bugün bile, erotik romanlar her kadının zirveye ulaştığında aynı erkek gibi sıvı seli oluşturduğu izlenimini vermeye eğilimdir. Sonuç olarak, genç erkekler partnerleri boşalmazsa şaşırırlar.

Kadın boşalması ne kadar yaygındır?

Gerçek şu ki kadın boşalması o kadar yaygın değildir. Bazı kadınlar ömür boyu bir kere yaşayabilir ve bir daha asla yaşamaz. Boşalabilen kadınların gerçek oranı kesin değildir. Ama Marters and Johnson’s’ın 400’den fazla kadınla yaptığı meşhur laboratuar araştırmalarında, zirvede boşalabilen kimse kaydedilmedi.
Yine de, jinekologlar ve aile planlama doktorlarının deneyimleri düzenli olarak boşalan önemli bir azınlıkta kadın olduğunu gösteriyor.
Daha ikna edici değerlendirmelerden biri Çek kadınlarının %6’sının boşalma rapor ettiğini bulan Stansilav Kratochvil’in (1994) değerlendirmesidir. Güzin ablalar geldiklerinde yatağı ıslatmalarından derin utanç duyan kadınlardan birçok acılı mektup alıyor.

Ne kadar sıvı üretilir?

Seks düşkünü kadınların tek bir orgazmda litrelerce sıvı üretebildiğine dair iddialar vardır. Bu hiç olası değildir. Bu kadar sıvı kadın vücudunun neresinde saklanabilir?
Daha gerçekçi bir tahmin, birçok vakada salgılanan sıvı miktarının genelde yarım kahve fincanı civarında olmasıdır.

Kadınlarda ne etkisi vardır?

Bir kadın zirveye ulaştığında çarşafları birden ıslattığını ilk keşfettiğinde kaygılı ve utanmış hissetmesi doğaldır.
Birçok kadın ürettikleri sıvının başta idrar olduğunu düşündükleri için yaptıkları şeyin kirli veya nahoş olduğunu varsayarlar.
Gayet anlaşılabilir şekilde hisleri, yatağı ıslatma hakkındaki çocukluk yasaklarıyla bağlantılıdır. Şaşırtıcı olmayan biçimde, bu kadınların birçoğu, başka insanlarla cinsel ilişkilerden yaşam boyu kaçınabiliyorlar.

Kadın boşalması idrar kaçırmadan mı kaynaklanır?

1980’li yıllara kadar, boşalma fenomeninin farkındaki birçok doktor sıvının idrar olması gerektiğini varsaydılar. Tedavi olarak, pelvik kasları kuvvetlendirecek egzersizler önerirlerdi.
Birçok kadın seks ve başka etkinlikler sırasında biraz idrar kaçırır. Buna stres idrar kaçırması denilir ve birçok kadın hapşırdığında, öksürdüğünde veya güldüğünde meydana gelir. Özellikle çocuk doğurmuş kadınlar arasında yaygındır.
Ama seks sırasında idrar kaçarsa bu genelde orgazm sırasında değil ön sevişme ve şiddetli cinsel ilişki sırasında meydana gelir.
1982 tarihli bir yayında, sıvının idrar olmadığı, erkek prostatına eş değerde olduğu söylenin bezler tarafından salgılanan "su” olduğu ileri sürüldü.

Sıvı hakkında hangi araştırmalar yapıldı?

Boşalma sıvısı hakkında yeterince araştırma yapılmamıştır çünkü kısmen araştırma için yeterli kaynak sağlamak zordur. Ayrıca, büyük bilimsel kaynaklar cinsel sorunlardan çok yaşamı tehdit eden hastalıklara ayrılır.
Ama son zamanlarda yapılan araştırmalara göre, boşalma sıvısı idrar gibi olmayan alkalin bir sıvıdır çünkü normal idrar bileşenleri olan üre veya kreatinin içermez.
Sıvı renksizdir ve çarşaflarda idrar gibi sarı leke bırakmaz.
Araştırmacılara göre, erkek prostatı tarafından üretilenlere, özellikle PSA’ya (prostat spesifik antijene) benzer kimyasal bileşenler içerir. İki şeker içerdiği de söylenir: glukoz ve fruktoz. 2000 yılından beri, artan sayıda araştırmacılar sıvının Skene bezlerinin (paraüretral bezlerin) salgısı olabilir. Bunlar, kadın üretrası (idrar borusu) etrafında bulunan küçük yapılardır.
2007 yılında, bir araştırmacı alışkanlık olarak boşalan iki kadın hakkında önemli bir çalışma yürüttü. Bu çalışmaya göre, bu iki kadının boşattıkları sıvı idrardan kimyasal olarak daha farklıydı.
Özellikle, daha fazla prostatik asit fosfatazı (PAP), daha fazla prostat spesifik antijen (PSA) ve de biraz glukoz içeriyordu.

Kadın boşalmasının G noktasıyla bağlantısı var mıdır?

İnternetteki birçok materyal G noktası orgazmı diye bir fenomen olduğunu, buna muhtemelen üretradan bir sıvı akışının eşlik ettiğini ileri sürer.
G noktasının vajinanın önündeki erotik bir bölge olduğu söylenir ve bu bölge üretrayla yakından bağlantılıdır. Askında, G noktası alanındaki baskı her zaman idrara çıkma isteği uyandıracaktır.
G noktası alanındaki baskı hiç şüphesiz yukarıda bahsedilen, bazı araştırmacılar tarafından kadın boşalmasının kaynağı olduğu söylenen Skene bezlerini etkileyecektir.
Ama 30 yıldır G noktası ve kadın boşalması arasında olduğu iddia edilen bağlantı hakkındaki birçok kaynak bilimsel değildir ve kanıtlanmamıştır.
Örneğin, G noktanızdaki baskının size kadın boşalma sıvısı ürettireceğine dair açık bir kanıt yoktur.

Bunun kadınlar için anlamı nedir?

Kayda değer bir azınlıktaki kadınların zirveye ulaştıklarında boşaldıkları artık kanıtlanmış. Bu bazı durumlarda idrar olabilir ama başka vakalarda değil gibi görünmektedir.
Açıkça, kadın boşalmasının bileşeni konusunda ve sıvının doğası hakkında daha çok araştırma yapılması gerekir.
Sonuç olarak, boşalma yaşayan kadınlar bundan utanmamaları gerektiğini ve birçok partnerin buna olumlu bir tavrı olduğunu fark etmelidirler.
Başka bir deyişle, birçok erkek bunu sever. Ne de olsa, bir kadın boşalırsa erkek bunu pekala kendi kuvvetliliği ve yataktaki başarısına atfeder.
Kaynak:
 http://www.milliyet.com.tr
******************************************************************************

Kaynak:

******************************************************************************

Kaynak:

******************************************************************************

Kaynak:

******************************************************************************

Kaynak:

******************************************************************************

Kaynak:

******************************************************************************

Kaynak:

****************************************************************************** 

Hiç yorum yok: