UYARI

UYARI
Türk Ceza Kanununun 226. maddesi uyarınca 18 yaşından küçüklerin bu siteyi gezmeleri Yasaktır. 18 yaşından küçük iseniz derhal siteyi terkedin 18 yaşından küçük olan kişilerin bu siteye girmesini önlemek için, internet ortamında veya bilgisayar satış mağazalarında satışı gerçekleşen “AİLE KORUMA PROGRAMI” satın alabilir ve bilgisayarınıza bu programı kurarak, sitemize girişi engelleyebilirsiniz.

Farklı Partnerler Seçmeyin !

cinsel hayatında çok çeşitliliği olan kişilerin hastalık kapması özellikle genitel organların emilmesi sayesinde ciddi sorunlara neden olur. Örneğin her hafta başka bir partnerler yatan birey için hastalık kaçınılmazdır ! Bunun için lütfen güvendiğiniz partnerler ile cinsel ilişki yaşarken organ emilimini gerçekleştirin yada kondom kullanarak sadece boşalma yoluna giderek fazla detaya girmeyin.

KUTLANAN CİNSEL HAFTA VE GÜNLER

“Aseksüellik biyolojik veya psikolojik bir hastalık değildir!”

26 Ekim 2014
Haber: Kaos GL
“Çoğu insanın bildiğinin aksine, aseksüellik zaman zaman girilen geçici bir evre olmadığı gibi cinsel faaliyeti etkileyen biyolojik veya psikolojik bir hastalık da değildir.”
 
İTÜ Cins Arı Heteroseksizm Karşıtı Topluluk 26 Ekim-1 Kasım Aseksüel Farkındalık Haftası dolayısıyla bir bildiri yayınladı.
 
Cins Arı, “Cinselliğin egemen olduğu bu hayat düzeni karşısında aseksüel bireylerin de korkmadan ayakta durması gerektiğini savunuyor ve aseksüellik konusunda insanların bilinçlendirilmesi gerektiğinin altını çiziyoruz” dedi.
 
“Aseksüellik bir hastalık değildir”
Aseksüellik hakkında bir bilgilendirme notu özelliği de taşıyan bildirinin tamamı ise şöyle:
 
“Aseksüeller, herhangi bir bireye karşı cinsel çekim hissetmeyen bireylerdir ve dünya nüfusunun yaklaşık %1’ini oluşturmaktadırlar. Çoğu insanın bildiğinin aksine, aseksüellik zaman zaman girilen geçici bir evre olmadığı gibi cinsel faaliyeti etkileyen biyolojik veya psikolojik bir hastalık da değildir. Şunu da belirtmek gerekir ki sanıldığının aksine, aseksüel bireyler içerisinde romantik duygular besleyebilen, aşık olabilen bireyler de mevcuttur; bu tamamen kişinin romantik yönelimine bağlı bir durumdur. Romantik ilişkileri olan aseksüeller, seksüel bireylerde olduğu gibi aynı cinsten ya da farklı cinsten insanlarla birlikte olabilirler. Yani homoromantik, heteroromantik, biromantik aseksüeller vardır.
 
“Günümüzde romantik ilişki ve cinsel ilişki kavramları birbiriyle çok ilintili gözükmektedir, haliyle aseksüel bireyler anlaşılmak ve tanınmakta zorluk çekmektedirler. 2010 yılından beri düzenlenen Aseksüel Farkındalık Haftası da bu algıyı kırmak amacıyla ortaya çıkmıştır: biriyle cinsel bir faaliyette bulunmak için aşık olmak gerekmediği gibi tam tersi olarak birine karşı romantik hisler beslemek için de cinsel bir çekim hissetmenin de gerekli olmadığını; "seks bir ihtiyaçtır" tanımının herkes için geçerli olmak zorunda olmadığını ve aseksüel bireylerin de var olduğunu duyurmak için vardır.
 
“Aşk her yerdedir ve herkes içindir. Aseksüeller vardır!”
“Bu sene 26 Ekim - 1 Kasım arası kutlanmakta olan Aseksüel Farkındalık Haftası boyunca dünya üzerinde aseksüel bireyler ve aseksüellik konusunda insanları bilgilendirmeyi amaçlayan etkinlikler düzenlenecek. İTÜ Cins Arı Heteroseksizm Karşıtı Topluluk olarak cinselliğin egemen olduğu bu hayat düzeni karşısında aseksüel bireylerin de korkmadan ayakta durması gerektiğini savunuyor ve aseksüellik konusunda insanların bilinçlendirilmesi gerektiğinin altını çiziyoruz.”
Kaynak:

Hiç yorum yok: