UYARI

UYARI
Türk Ceza Kanununun 226. maddesi uyarınca 18 yaşından küçüklerin bu siteyi gezmeleri Yasaktır. 18 yaşından küçük iseniz derhal siteyi terkedin 18 yaşından küçük olan kişilerin bu siteye girmesini önlemek için, internet ortamında veya bilgisayar satış mağazalarında satışı gerçekleşen “AİLE KORUMA PROGRAMI” satın alabilir ve bilgisayarınıza bu programı kurarak, sitemize girişi engelleyebilirsiniz.

Farklı Partnerler Seçmeyin !

cinsel hayatında çok çeşitliliği olan kişilerin hastalık kapması özellikle genitel organların emilmesi sayesinde ciddi sorunlara neden olur. Örneğin her hafta başka bir partnerler yatan birey için hastalık kaçınılmazdır ! Bunun için lütfen güvendiğiniz partnerler ile cinsel ilişki yaşarken organ emilimini gerçekleştirin yada kondom kullanarak sadece boşalma yoluna giderek fazla detaya girmeyin.

VAJİNA BOYUTLARI


Vajina Boyu
 http://www.xyzkadin.com/files/8213/4121/2929/vajina_boyu_ana_gorsel.jpg
Vajina duvarı çok esnek olduğu için vajinanın boyunu ilişki sırasında anlamak mümkün olmayabilir. Bazı kadınlar dar bir vajinanın cinsel ilişkiden alınan zevki artırdığına inanıyor. Bu doğru olabilir.
Ayrıca geniş bir vajina bir kadını utandırabilir. Pekiyi "genişin" ölçüsü ne ve yatak odası efsaneleri doğru mu?
Vajinanın boyu değişkendir.
Vajinanız gevşek durumdayken duvarları birbirine değer. Çapı 2,5 santimetre, uzunluğu da 9 – 10 santimetredir. Ama cinsel ilişkiye hazır olduğunuzda bu boyutlar değişir. Vajinanın çapı vajinal kanalın her tarafında aynı kalmaz.
Vajinanın girişi daralır ve iç bölümleri genleşir. Vajinanın ön bölümü 4 santimetre genişliğindedir. Vajina derine inildikçe genişler. Vajinanın sonunun çapı çoğunlukla 6,5 santimetredir. Vajinanın uzunluğu da değişir. Bir genç kızın ön vajina duvarı 6,5 santimetre boyundadır. Arka duvarı 9, toplam uzunluğuysa 15 santimetredir. Ancak bu ölçüler doğumda vajina aşırı genişlediği için doğumdan sonra değişir. Çoğu kadın vajinasının gevşediğinden ve idrar kaçırmaktan yakınır.
Çok büyük değil mi?
4 santimetrenin erkeklik organı için çok küçük olduğunu düşünebilirsiniz. Ama vajina duvarı çok esnek olduğu için farklı boyutta erkeklik organına uyum sağlayabilir. Vajina çok büyük ölçülerde uzayabilir ve genişleyebilir. Normal durumda vajina kasları gevşektir ve birbirine değer. Ama iç vajina duvarı genişler ve uzar. Ortalama bir kadın 23 santimetre uzunluğunda, 6,5 santimetre enindeki bir erkeklik organını vajinasına alabilir. Kadınların yüzde 60’ının vajinası normal boyutlarda, yüzde 10’unun küçük, yüzde 30’unun büyüktür.
Vajinanız çok genişse bazı sorunlar yaşayabilirsiniz:
•Kadın da erkek de cinsel ilişkiden daha az zevk alır.
•Vajinadan gaz çıkartma.
•İdrar kaçırma.
•Bazı durumlarda, orta yaş döneminde ya da daha sonra vajina sarkması.
Vajinanızı sıkılaştırmak için düzenli olarak Kegel alıştırmaları yapabilirsiniz. Ancak bazı durumlanda Kegel egzersizleri işe yaramaz ve vajinayı daraltmak için cerrahi operasyon gerekebilir.

Kaynak:
http://www.xyzkadin.com/saglikli-yasam/kadin-sagligi/vajina-boyu/#.VNMGTC7qaVA

**************************************

İdeal Vajina nedir ve Genital Organ boyutu nedir?

http://www.kadininevi.com/wp-content/uploads/2012/01/genital-bolge-genclestirme-300x298.jpg

Genital bölge yani kadınlar için cinsel organ ( Vajina )’ın ideal büyüklüğü ve ideal boyutu nasıl olmalıdır. Yada vajinal bölgenin ideali söz konusu mudur? Canlarım bir çok kadının rahatsızlık duyduğu vajinal bölgeleri ile ilgili olarak gerçek anlamda yetersiz bir bilginin sunulmuş olması ile kaynaklı olduğunu düşündüğümüzden dolayı bunları sizlerle paylaşıyoruz. www.kadininevi.com olarak kadınların vajinal yani genital bölgeleri ile ilgili bilinmeleri bilmeleri gerektiğini düşünüyoruz.Peki genital bölgenin büyüklüğü yada ebatı o kadar da önemli mi? sorusunu sorduğunuzda vereceğiniz cevabı merak etmiyor değiliz ama gerçekten çok önemlidir. Cinsellik dünyasında bazı kuruntuların giderilebilmesi ve pskilojik sorunların oluşmaması için bu bilgi bilinmek zorundadır.Bu durumda kadın ve erkek için cinsel işlevi tamamlamada işlevsellik kadar psikolojik yeterlilik hissi yaratması nedeniyle boyut ve görüntü tartışılmaz öneme sahiptir.
Vajina küçük dudakların arasından başlayan yukarıda rahim ağzına kadar uzanan kanal şeklinde kas ve bağ tabakasından oluşan cinsel organlardan en çok bilinenidir.Vajen boyu ortalama 8 cm kadardır bu boy ırklar arasında,ülkeler arasında,evlilik veya cinsel aktif olmaya bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.Cinsel yaşamın başlaması ile yaklaşık 0.5 cm uzamaktadır.Yaşın ilerlemesi ile artmakta yaklaşık 20 yaşında max ulaşacağı boyuta gelmektedir.Türkiyede ortalama vajen boyu 8.2 cm dir.
Vajina duvarları, açılmaya neden olacak (tampon girişi gibi) bir neden olmadıkça birbirine dokunacak şekilde kapalı haldedir. Her vajina 1,5′ cm den yaklaşık 10 santimetreye kadar genişleyebilir. Tabii doğum sırasında bu rakam çok daha fazla oranda artabiliyor! vajina inanılmaz bir esneme kapasitesine sahip bu nedenle sex yaparken genişlemez. İşte bu nedenle, normal standartların çok üzerinde büyüklüğe sahip bir penisi bile rahatça içine alabiliyor ve ilişkiden hemen sonra eski haline dönüyor. Ancak doğum yapan kadınların bahsettikleri “bollaşma” hissi gerçekten de söz konusu olabiliyor.
Kaynak:
http://www.kadininevi.com/ideal-vajina-nedir-ve-genital-organ-boyutu-nedir.html
**************************************


**************************************


**************************************


**************************************
Hiç yorum yok: