UYARI

UYARI
Türk Ceza Kanununun 226. maddesi uyarınca 18 yaşından küçüklerin bu siteyi gezmeleri Yasaktır. 18 yaşından küçük iseniz derhal siteyi terkedin 18 yaşından küçük olan kişilerin bu siteye girmesini önlemek için, internet ortamında veya bilgisayar satış mağazalarında satışı gerçekleşen “AİLE KORUMA PROGRAMI” satın alabilir ve bilgisayarınıza bu programı kurarak, sitemize girişi engelleyebilirsiniz.

Farklı Partnerler Seçmeyin !

cinsel hayatında çok çeşitliliği olan kişilerin hastalık kapması özellikle genitel organların emilmesi sayesinde ciddi sorunlara neden olur. Örneğin her hafta başka bir partnerler yatan birey için hastalık kaçınılmazdır ! Bunun için lütfen güvendiğiniz partnerler ile cinsel ilişki yaşarken organ emilimini gerçekleştirin yada kondom kullanarak sadece boşalma yoluna giderek fazla detaya girmeyin.

KİLTORAL VE VAJİNAL ORGANZMCinsel Terapi: G-Noktası ve Kadında Boşalma


Kadının vajinasında bir haz merkezi ararken Alman Jinekolog Ernst Gräfenberg 1950 yılında vajinanın ön iç duvarında oldukça yoğun orgazmlardan sorumlu olan bir bölgeden bahsetmiştir. Gräfenberg  vajinal cinsel ilişkide doruğa ulaşmada sadece klitorisi uyarmanın yeterli olmadığını düşünüyordu. Başka bilim adamları da aynı Gräfenberg gibi oldukça hassas olarak değerlendirilen bu "cinsel haz" bölgesinden bahsetmişlerdir.
Cinsel Terapi: G-Noktası ve Kadında Boşalma G-Noktası Ve Kadında Boşalma
(Diğer adıyla Vajinal orgazm)


G-Noktası (G-Point, G-Noktası) Nedir?

Kadının vajinasında bir haz merkezi ararken Alman Jinekolog Ernst Gräfenberg 1950 yılında vajinanın ön iç duvarında oldukça yoğun orgazmlardan sorumlu olan bir bölgeden bahsetmiştir. Gräfenberg  vajinal cinsel ilişkide doruğa ulaşmada sadece klitorisi uyarmanın yeterli olmadığını düşünüyordu. Başka bilim adamları da aynı Gräfenberg gibi oldukça hassas olarak değerlendirilen bu "cinsel haz" bölgesinden bahsetmişlerdir.

Sonraları bu bölgeye Amerikalı bilim adamları John D. Perry ve Beverly Whipple (Rutgers University Newark, New Jersey) Gräfenberg'in onuruna "G-Noktası" adını verdiler. Eskiden beri bu konu hakkında birçok araştırma yapılmıştır. Her kadının bir G-Noktasına sahip olduğu kesindir, fakat her kadını bu bölgenin uyarılması heyecanlandırmıyor. Her kadının göğüslerine dokunulmasını cinsel açısından tahrik edici bulmadığı gibi.

Bu hassas bölgeden daha 17.yüzyılda Hollandalı anatomist De Graaf bahsetmiş ve vajinanın ön iç duvarındaki doku ile erkeklerdeki prostat arasında bir benzerlik kurmuştu. Ayrıca Graaf, "kadının boşalmasından" bahsetmişti.

G-Bölgesi (G-Point, G-Noktası) nerede?

G-Bölgesi vajina girişinin ön duvarından  yaklaşık 4-5 cm iç tarafta bulunmaktadır. Konumu tam olarak vajina duvarında değil urethranın (siyek) arkasında bir yerdedir. Kadında urethra, erkekte penise benzer şekilde, ereksiyon esnasında kabaran ve sertleşebilen bir doku ile kaplıdır. Ayrıca bezlerin varlığı erkeğin penisi ile bir karşılaştırmayı mümkün kılıyor.

Cinsel uyarılma esnasında G-Bölgesinde (G-Point, G-Noktası) ne oluyor?

Vajinanın daha kuru olduğu bir anda bu bölgenin uyarılması daha çok rahatsızlık verir. İdrara çıkma hissi ile bağdaştırılır. Ancak arzunun ve cinsel hazzın şiddetlenmesi durumunda bu bölgenin uyarılması tahrik edici olarak hissedilir. Urethranın çevresi ,özellikle idrar kesesine geçiş kısmındaki çapı,  büyümeye başlar. 1,5- 2 cm arasında oval bir düğüm hissedilir hale gelir. Bu boyut standart olmayıp kadından kadına değişkendir.

Uyarılmanın devam etmesiyle orgazm esnasında bir sıvı atımı meydana gelebilir. Üst üste orgazm yaşama olasılığı da mevcuttur. Whipple ve Perry'e göre bu hassasiyet arttırılabilir. Alınan hazzın optime edilmesi kişinin kendisinin ya da partnerinin  bu bölgeyi bilinçli olarak uyarmasıyla elde edilebilir.

Cinsel ilişki esnasında G-Bölgesi (G-Point, G-Noktası) nasıl uyarılabilir?

Misyoner pozisyonunda bu bölgenin yeterince uyarılması penisden, yani anatomik nedenlerden dolayı, pek mümkün değildir. Cinsel birleşim esnasında kadının üstte oturması burada daha çok başarı vaadediyor. G-Noktasını bulabilmek için farklı pozisyonlar denenmelidir.

Kadının boşalması nedir?

Vajinanın ön duvarı uyarıldığında urethranın etrafı şişmeye başlar. Boya doğru bir şişme hissedilir hale gelir. Bu uyarılma özellikle zevk verici olarak algılanır. Bu esnada sıvı atımı mümkündür, sıvının kendisi kesinlikle idrar değildir. Bazen gerçek bir fışkırma oluşabilir. Fışkırma ya da yoğun bir ıslaklığın meydana gelmesi kişiden kişiye değişir. Sıvı miktarı da farklıdır, bir kaç damladan bir kaç mililitreye kadar değişkenlik gösterebilir. Bu sıvı, urethranın sağında ve solundaki skene kanalları adı verilen bezlerden kaynaklanır.

Kadının menisi incelendiğinde tabi ki sperm hücresi içermeksizin erkeğinkine benzerlik gösterir. Süt renginde ve açık sarı olabilir. Kokusu ise kadından kadına değişir, boşalma sayısına ve yaşam alışkanlıklarına göre farklılık gösterir. Bazı kadınlar cinselliğin farklı çeşitlerinde, örneğin oral sekste ve klitorisin uyarılmasında da boşalabilir. Fakat sıvı ile boşalma her orgazmda gerçekleşmek zorunda değildir. Kadının boşalma gerçeği olsa da cinsel hayatta her seferinde buna ulaşmak amaç haline de gelmemelidir.

Kadının boşalmasında ne gibi sorunlar yaşanabilir?


G-noktası doğum esnasında da önemli bir rol oynamaktadır. Bazı araştırmacılara göre doğum esnasında ağrıyı azaltıcı bir etkisi bulunmakatdır. Hayvanlar üzerinde yapılan deneyler bunu desteklemektedir. G-noktasına uygulanan baskı ya da bu bölgenin uyarılması doğum yapan kadında ağrı sınırının yükselmesine neden oluyor. Bunun nedeni ise G-noktası uyarıldığında vücud kendine özgü, endorfin adı verilen,  ağrı dindirici bir madde salgılıyor.

Bu gözlemi doğum yapan ve ağrı hassasiyeti oldukça yüksek olan Meksikalı bayanlar üzerinde yapılan bir araştırma da destekliyor. Bu araştırmada Meksikalı bayanlar tarafından oldukça fazla tüketilen chili ve bununla da birlikte capsaicin maddesi alımındaki  artış, G-noktasının hassasiyetini kaybetmesine ve ağrı azaltacı etkisini yitirmesine  neden oluyor.

Kadın orgazmı:

Orgazm cinsel aktivitenin doruğudur ve kadının cinsel organlarının uyarılmasının sonucudur. Orgazmdan sonra tümüyle bir rahatlama yaşanır. Orgazmın nasıl ve nereden oluştuğu kadından kadına değişir. Orgazmın farklı çeşitleri vardır ve bunların hepsi her kadın tarafından yaşanmak zorunda değildir. Doğru veya yanlış orgazm yoktur ve bu yüzden de nasıl oluştuğu çok fazla önem taşımaz. Bazı kadınlar orgazmı kendiliğinden yaşarken bazıları da hiç yaşamaz. Fakat bütün kadınlar için aynı olan orgazmın hepsi için de önemli olduğudur. Siz de yüzyıllardır tabulaştırılan kadın orgazmı hakkında daha fazla şeyler öğrenin.

Uzun bir süre boyunca bu kadınların hafif ve ahlaksız olduğu önyargısyla kadın orgazmı bir tabuydu. Kadının cinsellikteki tek rolü doğum yapmasıydı ve alınan haz değildi.

Kadınlar için hangi orgazm çeşitleri vardır?

  •    1) Klitoral orgazm
  •    2) Vajinal orgazm  (G-noktası)
  •    3) Anal orgazm

Her kadın klitoral orgazm yaşayabilir mi?

Nadir bulunan istisnalar dışında (fizyolojik nedenlerden dolayı) aslında her kadın klitoral orgazm yaşayabilir.

Her kadın klitoral orgazmı yaşayabilmeli. Eğer, bunu partnerinin yanlış yöntemlerinden dolayı, ya da kendi kendini uyarma isteksizliğinden dolayı yaşayamıyorsa, cinsel ilişki sonrasında çok gergin olacaktır. Bu da zamanla bir ilişkiyi olumsuz yönde etkileyecektir.

Burada şunu belirtmek gerekir ki ,orgazm her kadın için önemli değildir. Hassas yapıları nedeniyle kadınlar dokunma  ve şefkati sadece cinsel kaynaklı eylemlere tercih ediyor. Cinselliğin tadını çıkarıyorlar ve her ne pahasına olursa olsun orgazma ulaşmak için çabalamıyorlar. Bazen partnerlerini tatmin etmek için sahte bir orgazm canlandırıyorlar.

Bir ilişkinin başında daha katlanılır olan böyle bir durum, bir ay veya bir yıl sonra kavga sebebi haline gelebiliyor. Bu yüzden cinsel hayatta her iki tarafın da kendini geliştirmesi ve sorunlarını aşacak yöntemler bulması çok önemlidir.

Anal bölgede sinirler oldukça yoğun olduğu için bir kadının anal orgazm yaşabilmesi de şaşırtıcı değildir. Fakat anal orgazm ancak çok rahatlamış bir durumda, anal uyarılma ağrıya sebep olmuyorsa ve zevk veriyorsa yaşanabilir. Anal orgazm, her hangi bir vajinal uyarılma olmadığı durumda mümkün olsa bile, çoğu zaman kadın penisi vajinanın ince zar ayrımından  dolayı hissettiği için yaşanır. Yüksek yoğunluğundan dolayı anal ilişki esnasında vajinal ve klitoral uyarılma, çoğu kadının hoşuna gider. kaynak:

http://www.cinselterapi.org

****************************************************

Kadınlar kaç tür orgazm yaşar

17.11.2014 12:56
Orgazm, beynin cinsel uyarıları yoğun bir şekilde alması sonucu vücudun genital bölgelerinin eş zamanlı olarak bu uyaranlara cevap vermesi şeklinde tanımlanmaktadır. Yani sevişme sırasında cinsel hazzın en yoğun şekilde yaşanmasıyla orgazm gerçekleşir ve bu sırada rahim, vajina istem dışı (kontrolsuz) ve güçlü bir şekilde kasılmaktadır (Reubens,1982).

  


Kadınlar nasıl orgazm olur?
Orgazm fazı, sempatik sinir sistemi tarafından oluşturulan myotonik bir yanıttır.
Uyarılma fazı sırasında oluşmuş olan gerilimin ani olarak boşalması şeklinde hissedilir.

Bilinç bulanıklığının da eşlik ettiği kısa ve yoğun bir andır; cinsel duyguların en zevklisidir, Özellikle bilinç freni ortadan kalktığında kişiler rahat bir şekilde orgazm doyumuna ulaşabilmektedirler.

Kadınlar kaç çeşit orgazm yaşar?

1_Klitoral orgazm:

Vajinanın dışındaki klitoris adlı bir yapının tetiklenmesi sonucu ulaşılan orgazmdır.Bu yapı, dış dudakların yukarıda birleştiği noktadaki bezelye boyutunda bir çıkıntı olarak karşımıza çıkar. Bu yapının iki uzantısı, iki taraftan vajinal dudakların içinden geçtiği için normal cinsel ilişki sırasında da penisin hareketi klitorisi tetikler.Genellikle sürtünme ve titreşime duyarlı olan klitoris, yeterince uyarıldığı zaman güçlü ve vajinadan başlayıp tüm vücuda yayılan bir orgazma sebep olur Erkek penisinin ucu ile kadınların klitorisi yapı bakımından neredeyse aynı oldukları için, bir erkeğin orgazmıyla klitoral orgazm birbirlerine çok yakındır
2_Vajinal orgazm
Vajinal orgazm, vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki "G noktası" (bulucusu Gräfenberg'in anısına) adlı bir noktanın tetiklenmesi sonucu meydana gelir.Bu noktayı normal zamanlarda bulmak neredeyse imkansızdır. Sadece kadın cinsel açıdan tahrik olduğu ve belli bir miktar zevk aldığı zaman içi sıvıyla dolan küçük bir şişlik şeklinde ortaya çıkar. Bu durumdayken elle hissedilebilir ve etrafındaki vajinal duvarlara göre biraz daha pürüzlüdür.Bu nokta, güçlü ve hızlı basınç değişikliklerinden etkilenir. Dolayısıyla penisin tam bu noktaya çarparak ileri geri hızlı hareket etmesi VEYA parmaklar aracılığıyla yapılan hızlı ve güçlü pompalama hareketi tetikler.Bu nokta yeterince uyarıldığı zaman kadın idrarının geldiği yanılsamasına kapılır ve tuvalete gitme ihtiyacı hisseder. Burada asıl olan, G noktasının içine dolan vajinal sıvıların vajinadan dışarı bırakılmasına çok az zaman kaldığıdır.Bu noktadan yaklaşık 1 dakika kadar sonra vajinal orgazm gerçekleşir. Eğer kadın idrar olarak tahmin ettiği şeyi tutmaya çalışır ve kendini rahat bırakmazsa, bu orgazmı daha küçük çapta ve güçsüz şekilde yaşar. Bu noktada erkeğin kadını desteklemesi ve kendisini SERBEST bırakmasını söylemesi gerekmektedir.Kadın kendini serbest bıraktığı taktirde hem orgazm çok daha güçlü olacaktır, hem de vajinadan dışarı belli bir miktarda sıvı "fırlatılacaktır". Önemli iki not, bu sıvının yarım metre kadar uzağa bırakılabileceği ve erkek boşalmasına kıyasla yaklaşık 5-10 kata kadar daha fazla sıvı çıkabileceğidir. Bu yüzden yakınlarda havlu bulundurulması tavsiye edilir.Bu tür orgazmların daha güçlü olduğu ve birden fazla kere üst üste yaşanması daha kolay olduğu üzerine yorumlar var. (Doğruluğu tartışılabilir.) kaynak:
 http://ohafi.com.tr/haber-detay/kadinlar-kac-tur-orgazm-yasar-16603
**************************************************** 

Klitoral orgazm, vajinanın dışındaki klitoris adlı bir yapının tetiklenmesi sonucu ulaşılan orgazmdır.Bu yapı, dış dudakların yularıda birleştiği noktadaki bezelye boyutunda bir çıkıntı olarak karşımıza çıkar. Bu yapının iki uzantısı, iki taraftan vajinal dudakların içinden geçtiği için normal cinsel ilişki sırsaında da penisin hareketi klitorisi tetikler.Genellikle sürtünme ve titreşime suyarlı olan klitoris, yeterince uyarıldığı zaman güçlü ve vajinadan başlayıp tüm vücuda yayılan bir orgazma sebep olurErkek penisinin ucu ile kadınların klitorisi yapı bakımından neredeyse aynı oldukları için, bir erkeğin orgazmıyla klitoral orgazm birbirlerine çok yakındır.---------------------------------------------Vajinal orgazm, vajinanın içerisinde, üst tarata yaklaşık 6-7 cm derindeki "G noktası" (bulucusu Gräfenberg'in anısına) adlı bir noktanın tetiklenmesi sonucu meydana gelir.Bu noktayı normal zamanlarda bulmak neredeyse imkansızdır. Sadece kadın cinsel açıdan tahrik olduğu ve belli bir miktar zevk aldığı zaman içi sıvıyla dolan küçük bir şişlik şeklinde ortaya çıkar. Bu durumdayken elle hissedilebilir ve etrafındaki vajinal duvarlara göre biraz daha pürüzlüdür.Bu nokta, güçlü ve hızlı basınç değişikliklerinden etkilenir. Dolayısıyla penisin tam bu noktaya çarparak ileri geri hızlı hareket etmesi VEYA parmaklar aracılığıyla yapılan hızlı ve güçlü pompalama hareketi tetikler.Bu nokta yterince uyarıldığı zaman kadın idrarının geldiği yanılsamasına kapılır ve tuvalete gitme ihtiyacı hisseder. Burada asıl olan, G noktasının içine dolan vajinal sıvıların vajinadan dışarı bırakılmasına çok az zaman kaldığıdır.Bu noktadan yaklaşık 1 dakika kadar sonra vajinal orgazm gerçekleşir. Eğer kadın idrar olarak tahmin ettiği şeyi tutmaya çalışır ve kendini rahat bırakmazsa, bu orgazmı daha küçük çapta ve güçsüz şekilde yaşar. Bu noktada erkeğin kadını desteklemesi ve kendisini SERBEST bırakmasını söylemesi gerkemektedir.Kadın kendini serbest bıraktığı raktirde hem orgazm çok daha güçlü olacaktır, hem de vajinadan dışarı belli bir miktarda sıvı "fırlatılacaktır". Önemli iki not, bu sıvının yarım metre kadar uzağa bırakılabileceği ve erkek boşalmasına kıyasla yaklaşık 5-10 kata kadar daha fazla sıvı çıkabileceğidir. Bu yüzden yakınlarda havlu bulundurulması tavsiye edilir.Bu tür orgazmların daha güçlü olduğu ve birden fazla kere üst üste yaşanması daha kolay olduğu üzerine yorumlar var. (Soğruluğu tartışılabilir.)-------------------------------Ayrıca, her iki orgazmın sonucunda da yaşanan duygu boşalımını dengelemek için bazen beyin oksitosin adlı bir "bağımlılık hormonu" salgılayabilmektedir. Bu da kişinin geçici süreliğine sevgilisine daha bağlı (hatta daha "bağımlı") hissetmesine neden olabilmektedir. Oksitosin salgılanması üzerine yapılan bu araştırmanın doğruluğu henüz bilimsel olarak kanıtlanmamıştır

Kaynak  
Bilinmiyor

Hiç yorum yok: