UYARI

UYARI
Türk Ceza Kanununun 226. maddesi uyarınca 18 yaşından küçüklerin bu siteyi gezmeleri Yasaktır. 18 yaşından küçük iseniz derhal siteyi terkedin 18 yaşından küçük olan kişilerin bu siteye girmesini önlemek için, internet ortamında veya bilgisayar satış mağazalarında satışı gerçekleşen “AİLE KORUMA PROGRAMI” satın alabilir ve bilgisayarınıza bu programı kurarak, sitemize girişi engelleyebilirsiniz.

Farklı Partnerler Seçmeyin !

cinsel hayatında çok çeşitliliği olan kişilerin hastalık kapması özellikle genitel organların emilmesi sayesinde ciddi sorunlara neden olur. Örneğin her hafta başka bir partnerler yatan birey için hastalık kaçınılmazdır ! Bunun için lütfen güvendiğiniz partnerler ile cinsel ilişki yaşarken organ emilimini gerçekleştirin yada kondom kullanarak sadece boşalma yoluna giderek fazla detaya girmeyin.

GENİTAL ESTETİK OPERASYONLARGENİTAL ESTETİK OPERASYONLAR
*****************************

Penis Büyütme Ameliyatı İle İlgili Bilmeniz Gereken 5 Şey!

Penisin boyu uzatılabilir mi? Türkiye ortalamasının üzerine çıkmak için mümkün olan yöntemler neler? Penisin boyu uzar mı? Penis nasıl büyütülür? Penis büyütme ameliyatı nedir?
Bu konunun uzmanı Prof. Dr. Halim Hattat hiçbir erkeğin penisinin yeteri kadar büyük olduğunu düşünmediğini, oysa penisin büyüklüğü ile orgazm veya zevk seviyesinin bir alakası olmadığını söylüyor.

Her şeye rağmen penisinizin boyutundan memnun değilseniz ve bu ameliyatı düşünüyorsanız, bilmeniz gereken en önemli 5 şeyi Profesör Hattat'a sorduk.

1.Penis büyütme ameliyatları nasıl yapılır?

Penis büyütme ameliyatları esas olarak iki tip cerrahi işlemin bir arada yapılmasıyla tamamlanır. Birinci işlemde penisin boyu uzatılırken, ikincisinde kalınlığı arttırılır. Genelde bu iki işlem aynı cerrahi operasyonda tamamlanır.

Penis boyunu uzatma ameliyatlarında penis köküne yapılan bir kesi ile penis çevre dokulardan ayrılarak veya testisleri çevreleyen skrotum yapısına bağlantı noktasından kurtarılarak serbest hale getirilir. Arada kalan boşluklara lokal doku doldurulur ve bu bölge lokal deri ile kaplanır. Penis kalınlaştırmada ise kalça bölgesinden alınan deri ve yağ dokusu penis çevresine yerleştirilir. Bunun yanı sıra liposuction işlemi ile alınan yağlı doku ile de penis kalınlaştırılabilir. Genel anestezi altında yapılır. Cerrahi işlemin tipine göre 40 dakika ile 2 saat arasında sürer. Bu ameliyatlar sonrasında yağ dokunun emilme ihtimali olabilir. Aşırı emilme durumunda işlem yeniden tekrarlanabilir.

2. Penis büyütmenin riskleri var mı?

Penis büyütme ameliyatlarının da diğer bütün ameliyatlarda olduğu gibi bazı risklerinin olduğunun bilinmesi gerekir. Penis büyütme ameliyatları penisin damar ve sinir yapısını ilgilendirdiğinden bu yapılarda oluşabilecek muhtemel hasarlar sertleşme fonksiyonunu olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle penis büyütme operasyonları mikrocerrahi teknikleriyle uzman bir ekip tarafında uygulanmalıdır.
Peniste hafif şişme, morarma beklenen ancak geçici sonuçlardır. Ayrıca nikotin kan dolaşımını azaltarak sigara içen hastalarda yara iyileşmesinin gecikmesine neden olabilir. Bu bölgeye konan pansumanlar ve doktorun tavsiye edeceği ilaçlarla yara iyileşmesi hızlanır ve yan etkiler azalır. Genelde 7-10 gün içinde de dikişler alınır. Fiziksel durum, sigara gibi risk faktörleri, yara iyileşme hızı faktörler önemlidir.
Genel olarak ameliyat sonrasındaki 2 hafta boyunca ağır hareketlerden kaçınmak ve günlük aktivitelere yavaş yavaş dönmek gerekir. 4-8 hafta sonra normal cinsel yaşama dönülebilir.

3. Dışardan belli olur mu?

Hastaların büyük çoğunluğu büyütme ameliyatı olduklarının anlaşılıp anlaşılmayacağı merak ederler.
Kalınlaştırma operasyonlarında böyle bir yan etki meydana gelmezken bazı uzatma ameliyatlarında- ameliyatın tipine göre-dışardan izlerin belli olması mümkündür. Yine de bu izler estetik açıdan rahatsızlık yaratacak boyutta olmazlar.
4. Hedefiniz Gerçekçi mi?

Penis büyütme ameliyatlarında gerçekçi hedefler belirlemek önemlidir. Ameliyat öncesinde uzmanınız ile beklentilerinizi ayrıntılı bir şekilde konuşmak ve ameliyat sonrası elde edilecek sonuçları tartışmak memnuniyet açısından büyük önem taşır.

5. Mutluluk Çubuğu da denilen Penil Protezler de penisi büyütmek amacı ile mi kullanılır?

Hayır. Penil protezler, sertleşme sorunlarında tedavide genellikle ameliyat dışındaki yöntemlere öncelik verilse de, cerrahi girişimin gerekli olduğu hasta grubu için diğer tedavi seçenekleri başarısız sonuçlar verdiğinde veya bu tedavileri reddettiklerinde geriye tek seçenek olarak kullanılır. Özellikle şeker hastalığının damar ve sinir uçlarında yaptığı geriye dönüşümsüz hasarlar veya uzun süreli yüksek tansiyonun yarattığı damar problemleri ilaç veya enjeksiyon tedavilerinin yetersiz olmasına neden olabilir.
Bazı nörolojik hastalıkların veya radikal ameliyatlar sonucunda sinir yaralanmaları ve tahribatı nedeniyle penise yeterli uyaranlar gidemeyebilir. Organik kökenli sertleşme sorunuyla sonuçlanan bu ve benzeri hastalığı olanlarda, radikal tedavi seçeneği penil protezlerdir.

Bu uygulamada, cerrahi müdahaleyle penisteki kavernöz cisimler içine, sertleşmeyi temin eden bir çift protez yerleştirilir.

Sonuç olarak, penis büyütme ameliyatları ile ilgili en önemli nokta gerçekçi hedefler belirlemenizdir. Ameliyat öncesinde doktorunuzla beklentilerinizi ayrıntılı bir şekilde konuşmanız ve ameliyat sonrası elde edilecek sonuçları tartışmanız bu sonuçlarla memnun olmanız açısından büyük önem taşır.
Bu nedenle eğer penis büyütme ameliyatını düşünüyorsanız, bu işlem için iyi bir aday olup olmadığınızı ve bu ameliyattan ne kadar fayda sağlayabileceğinizi mutlaka uzmanınız ile görüşmelisiniz.

Alıntı:
http://tr.askmen.com/saglik-sorunlari/2389/article/penis-buyutme-ameliyati-ile-ilgili-bilmeniz-gereke
**********************************
Penis
Penisiniz Yeteri Kadar Büyük mü?
Hiçbir erkek penisinin yeteri kadar büyük olduğunu düşünmez. Oysa penisin büyüklüğü ile orgazm veya zevk seviyesinin bir alakası yoktur. Ereksiyonun meydana gelebilmesi ve ilişkiyi devam ettirecek ölçüde sürdürülebilmesi en önemli faktördür.
Penisinizi Büyütmek Ancak Operasyon ile Mümkündür
Bu durumda bize başvuran hastalarımızı Hattat ekibi olarak hastamızı fizyolojik ve psikolojik açıdan değerlendirip en uygun çözümü öneriyoruz. Günümüzde penis büyütme operasyonları ile penisin boyutunun yeterli hale getirilmesi mümkündür. Penis boyunuz cinsel ilişkiye girmenize imkan sağlamıyor veya penisiniz tıbbi açıdan yetersiz boyutta bulunuyorsa o zaman penis büyütme ameliyatlarından yararlanabilirsiniz. Penil ogmentasyon da denilen bu cerrahi işlemler penisin boyutlarını arttırarak size daha fazla cinsel güven ve zevk vermeyi amaçlar. Penis büyütme operasyonları için genellikle genç yaşlarda başvurular olmaktadır. Ancak ileri yaşlarda da sertleşme problemi olan hastalar bu ameliyatı düşünmektedirler. Hastaların büyütme ameliyatı olduklarının anlaşılıp anlaşılmayacağı merak ederler. Kalınlaştırma operasyonlarında böyle bir durum meydana gelmezken bazı uzatma ameliyatlarında- ameliyatın tipine göre- dışardan izlerin belli olması mümkündür. Yine de bu izler estetik açıdan rahatsızlık yaratacak boyutta olmazlar.
Gerçekçi Hedefler Koyun!
Penis büyütme ameliyatını düşünen hastaların en çok merak ettikleri noktalardan biri ne kadar sürede normal hayatlarına dönebilecekleridir. Ameliyat sonrası normal yaşantınıza ne kadar sürede döneceğinizi fiziksel durumunuz, sigara gibi riskleriniz, yara iyileşme hızınız gibi pek çok faktöre bağlıdır. Ancak genel olarak ameliyat sonrasındaki 2 hafta boyunca ağır hareketlerden kaçınmanız ve günlük aktivitelerinize yavaş yavaş dönmeniz gerekeceğini bilmeniz gerekiyor. Ameliyat sonrasındaki 4-8 hafta boyunca da cinsel ilişki ve ağır sporlardan kaçınmanız şart.
Penis büyütme ameliyatları ile ilgili en önemli nokta gerçekçi hedefler belirlemenizdir. Ameliyat öncesinde doktorunuzla beklentilerinizi ayrıntılı bir şekilde konuşmanız ve ameliyat sonrası elde edilecek sonuçları tartışmanız bu sonuçlarla memnun olmanız açısından büyük önem taşır. Bu nedenle eğer penis büyütme ameliyatını düşünüyorsanız, bu işlem için iyi bir aday olup olmadığınızı ve bu ameliyattan ne kadar fayda sağlayabileceğinizi mutlaka ekibimizle görüşmelisiniz.
Diğer Yöntemler Neler, İşe Yarıyor mu?
Özellikle internet üzerinden satışa sunulan penis büyütücü hap , krem, alet, pompa ve bantları görmekteyiz. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de bu ürünlerin yaygın olarak kullanıldığını düşünüyoruz. Ancak bu ürünlerin tedavi edici özelliklerine göre elimizde hiçbir bilimsel istatistiki sonuç bulunmamaktadır. Hatta internet üzerinden alınan bu ürünleri kullanan bazı hastalarımızda peniste damarsal vb. sorunlar görebilmekteyiz, öyle ki tedavisinde gecikildiğinde sertleşme sorunu, penisin işlevini tamamen kaybetmesi gibi risklerle de hastalarımızın karşı karşıya kaldığı durumlar yaşadık. Penisin içinde çizgili kas bulunmadığından bir çok insanın sandığının aksine, kol ve bacak kaslarınızı çalıştırıp geliştirme yöntemiyle penisinizi büyütemezsiniz. Ancak bazı özel ağırlık egzersizleri ile Hattat ekibinde doktor kontrolünde ve doktorumuzun oluşturduğu plan dahilinde bir miktar uzatmanız mümkün olabilir.Özellikle doktor kontrolünde olmayan ağırlıkların kullanımı sonucu bir penis kırılması söz konusu olduğunda çok ciddi riskleri vardır.
PENİS EĞRİLİKLERİ
Penis eğrilikleri ikiye ayrılır: Doğuştan(konjenital) ve Edinsel olanlar.
1.) Doğuştan olan penis eğrilikleri genellikle erkeğin cinsel aktif sürece girdiği ve penis boyutlarının geliştiği ergenlik çağında belirginleşir. Penis'in yapısını oluşturan iç dokularında kısmi doku yapışıklıkları nedeniyle yapışıklığın bulunduğu yöne doğru eğriliğiyle görülür. Özellikle ergenlik çağında penis'in boyutlarının büyümesiyle ortaya çıkar. Eğriliğin derecesine göre penisin şekli cinsel ilişkiyi zorlaştıracak veya ilişkiye engel olacak düzeyde olabilir. Doğumsal penis eğriliklerinin tedavisi mümkündür ve ameliyattır. Bu durum aslında biraz da penis estetik ameliyatı gibi de değerlendirilebilir.

2.) Edinsel penis eğriliklerinin en yaygın olanı Peyronie hastalığıdır. Penisteki ereksiyonu sağlayan yapıları çevreleyen kılıfsı dokuda kolajen denilen bir maddenin birikimi ile bu dokuda plak tarzında sert alanlar oluşmasıyla karakterize bir hastalıktır. Genellikle 40 yaşından sonra görülür. Genetik etkenler, zorlamalı cinsel ilişki sonrası küçük damarlarda meydana gelen kanama odaklarının iyileşme sürecinde yetersizlikler, E vitamini yetersizliği, şeker hastalığı gibi nedenleri vardır .Hastalığın ilk döneminde sertleşme sırasında ağrılar ve peniste eğrilik meydana gelir. Bu dönemde uygulanan ilaç tedavileri genelde %30-40 arası başarılı olur. 12-18 ayı kapsayan birinci dönem tamamlandıktan sonra Peyronie hastalığının kronik dönemi başlar. Bu dönemde eğrilik iyice artar. Bu dönemde sertleşme sırasındaki ağrılar azalır veya kaybolur. Hastanın ereksiyon sorunu yoksa, eğriliği düzeltmek için cerrahi teknikler uygulanır. Penisin boyutlarına göre cerrahi tekniğin seçilmesi uygun olacaktır. Peyronie'nin ileri dönemlerinde ciddi anlamda ereksiyon sorunu da ortaya çıkabilir. Böyle bir durumda uygulanacak tedavi, penil estetik ile birlikte penis protez operasyonudur.
Her iki tipteki penis eğriliği konusunda değerlendirme ve tedavi için bizi aramayı unutmayın!

Alıntı:
http://www.hattathospital.com/penis.asp
**********************************
Penis Uzatma

Penis boyu antik çağlardan beri erkekliğin ve gücün sembolü olarak algılanmıştır. Günümüzde magazin haberciliğinin de etkisiyle gittikçe daha fazla erkek normal boyda ve fonksiyonda olan penislerinin daha kalın ve uzun olması isteği ile bu işin uzmanlarına başvurmaktadır. Bunun sonucu olarak 1990'ların başına kadar sadece genetik veya hormonal sorunlarla başarılı cinsel ilişki sağlayamayan erkeklerde rekonstrüktif amaçla ve çok sınırlı sayıda yapılan bu operasyonlar günümüzde çok daha sık ve kozmetik amaçla yapılmaya başlanmıştır.
Bu durum aslında çok da garipsenmemelidir. Erkek genital estetiğinin amacı aynen dudaklarını veya memelerini yaptıran kadınlarda olduğu gibi insanların kendi vücut dış görünümlerinden memnun olmalarını sağlamaktır. İki tür penis uzatma operasyonu vardır. Standart olarak uygulanan yöntemde penisi leğen kemiğine bağlayan bağlar ayrılarak penisin öne doğru açılanması sağlanmaktadır. Beraberinde penisin kökündeki yağın liposuction yöntemi ile temizlenmesi ve penis kökündeki cildin şekillendirilmesi de gerçekleştirildiğinde penis yaklaşık olarak 1 ila 4 cm daha uzun gözükmektedir. Burada elde edilen uzama gerçek bir uzama değil, penisin cilt altında kalan kısmının görünür hale getiren optik bir kazançtır. Bu operasyon genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir ve yaklaşık 1.5 saat sürmektedir. Hasta bir gün sonra evine gönderilmektedir. Hastanın ameliyattan sonraki iyileşme döneminde penis traksiyon cihazları kullanması kazancın kalıcı olmasını sağlayacaktır. Hastalara ameliyat sonrası yaklaşık 4 hafta cinsel perhiz önerilmektedir. Daha fazla uzatma istendiğinde daha karmaşık olan "yeniden yapılandırma" ameliyatları yapılmaktadır. Bu ameliyatlar ile 3 ila 6 cm uzama sağlanabilmektedir. Genel anestezi altında 3-4 saat süren bu operasyonlarda beraberinde mutluluk çubuğu takılmasını gerektirebilir.
Penis Kalınlaştırma
Penis boyu antik çağlardan beri erkekliğin ve gücün sembolü olarak algılanmıştır. Günümüzde magazin haberciliğinin de etkisiyle gittikçe daha fazla erkek normal boyda ve fonksiyonda olan penislerinin daha kalın ve uzun olması isteği ile bu işin uzmanlarına başvurmaktadır. Bunun sonucu olarak 1990'ların başına kadar sadece genetik veya hormonal sorunlarla başarılı cinsel ilişki sağlayamayan erkeklerde rekonstrüktif amaçla ve çok sınırlı sayıda yapılan bu operasyonlar günümüzde çok daha sık ve kozmetik amaçla yapılmaya başlanmıştır.
Bu durum aslında çok da garipsenmemelidir. Erkek genital estetiğinin amacı aynen dudaklarını veya memelerini yaptıran kadınlarda olduğu gibi insanların kendi vücut dış görünümlerinden memnun olmalarını sağlamaktır. İki tür penis kalınlaştırma operasyonu vardır. Daha sık olarak kullanılan yöntem penis cildi altına dolgu maddesi verilerek daha çok penis sönükken belirgin bir kalınlık görüntüsünün sağlanmasıdır. Oldukça kolay olan bu yöntemde kliniğimiz yabancı madde kullanmak yerine hastanın göbek veya kalçasından liposuction yöntemi ile emilen yağın kullanılmasını tercih etmektedir. Bu yağın özel yöntemlerle kök hücreden zenginleştirilmesi daha kalıcı ve başarılı bir dolgunun yapılmasını sağlamaktadır. Bu operasyon genel anestezi altında gerçekleştirilmekte ve yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Kök hücreden zenginleştirilmiş yağ enjeksiyonu planlandığında kısa bir ikinci seans gerekmektedir. Bunun yanında göbek altından alınan yağın bütün olarak penis çevresine cilt altına sarılması da kullanılabilir. Yabancı dolgu malzemeleri ciddi doku reaksiyonlarına yol açabildiğinden kliniğimizde kullanılmamaktadır. Bunun tek istisnası penis başının kalınlaştırılmasında hyaluronik asit kullanımıdır.
Penis kalınlaştırmada diğer bir yöntem penis ereksiyon yapılarına yama yapılarak özellikle ereksiyon anında belli olacak gerçek bir kalınlık artışı sağlanmasıdır. Bu operasyon genel anestezi altında gerçekleştirilmekte ve yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir. Bu operasyon doğrudan ereksiyon yapılarını ilgilendirdiğinden hastaların ameliyat sonrası 4 hafta kadar cinsel perhizde bulunmaları önemlidir.
Gömülü Penis
Gömülü penis terimi genellikle penis gövdesinin fakat bazı ciddi vakalarda penis başının dahi dışarıdan görülmeyecek şekilde cilt altında kaldığı durumu tarif eder. Bunun birçok sebebi olabilir fakat en sık olarak karşılaşılan durumlar aşırı kilo alınmasına bağlı penisin yağ dokusu içinde kaybolması veya uygunsuz sünnet sonrası penis cildinin kalmamasıdır.
Bu durumda cerrahinin amacı penisin ereksiyon halinde değilken bile cilt üzerinde kalacağı şekilde cildin ve yağ dokusunun yeniden yapılandırılmasıdır. Genel anestezi altında gerçekleştirilen bu operasyon olgunun ağırlığına göre 1 ila 3 saat sürmektedir.

Alıntı:
http://www.genitalestetiknedir.com/penis-buyutme-ve-kalinlastirma.aspx
**********************************

Alıntı:

**********************************

Alıntı:

**********************************

Alıntı:

**********************************

Alıntı:

**********************************

Alıntı:

**********************************

Alıntı:

**********************************

Alıntı:

**********************************

Alıntı:

**********************************

Hiç yorum yok: